Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Szombaton írták meg matekból a közép- és emelt szintű tesztet azok, akik részt vettek a Studium Generale 2022-es próbaérettségi napján. Ha lemaradtatok róla, most kipróbálhatjátok, hány pontot szereznétek.
Idén is megszervezi az országos próbaérettségi napját a Studium Generale csapata. Azok, akik online írják a feladatlapokat, hétvégén az Eduline-on nézhetik meg a megoldásokat. Mutatjuk, mikor és hogyan.
A legjobb gyakorlás a tavaszi érettségi előtt, ha megoldjátok az őszi feladatsort is. Most a 2021-es matekérettségi első feladatiból válogattunk nektek.
Az Oktatási Hivatal közzétette honlapján azokat a mintafeladatokat, amelyekhez hasonlókat 2024-től kaphatnak majd a vizsgázók. Belenéztünk a feladatsorokba.
Minden érettségiző (pont) ilyen feladatokkal találja szembe magát a matekérettségi első feladatsorában. Nem árt felkészülni a kezdeti sokk legyőzésére - a korábbi évek feladatsorainak első feladatait hoztuk el nektek. Hányas lenne a vizsga, ha ez alapján menne az osztályozás?
Emlékeztek még minden olyan feladatra, számolásra vagy képletre, amivel a matekérettségi első részében találkoztatok? Mi sem, de sosem árt elővenni a régi dolgokat.
Múlt héten megkérdeztünk benneteket, melyik volt a legnehezebb vizsga a matek, magyar, töri, angol és német ötösből - meglepő lehet, de legtöbben nem a számokkal bajlódtatok a vizsgán.
„Nem gondolom, hogy az idei feladatsor lényegesen nehezebb lett volna a korábbiaknál, de azt sem, hogy sokkal könnyebb lett volna” – mondta az Eduline-nak Gerőcs László tankönyvszerző, az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium nyugdíjazott tanára.
Túl nehéz volt az idei középszintű matekérettségi - a végzős középiskolások egy része szerint a feladatsor összeállítói nem vették figyelembe, hogy ez az évfolyam több mint egy éve otthonról tanul. Nem haboztak: petíciót indítottak.
Megosztó volt az idei matekérettségi feladatsora. A sok trükkös feladat vagy szokatlan feladatmegfogalmazások miatt volt, akinek könnyűnek és volt, aki nehezebbnek érezte a mai matekérettségit.