Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Hétfőn a magyar írásbelivel hivatalosan is megkezdődik az érettségi szezon, a feladatlapokat és a szaktanárok által javasolt megoldásokat minden nap, közvetlenül a vizsga befejezése után kirakjuk az eduline.hu-ra.
Május 2-án kezdődik a 2011-es tavaszi érettségi időszak - hogy könnyebb legyen a felkészülés, összegyűjtöttük az elmúlt egy év feladatsorait és megoldókulcsait matematikából.
Valószínűségszámítási feladat minden évben szerepel a matekérettségin – pedig sokan éppen ettől a témakörtől tartanak a legjobban, az órákon ugyanis viszonylag kevés idő jut a feladatok gyakorlására.
Kevesebb vizsgatárgy közül választhattak azok a végzős középiskolások, akik idén tavasszal érettségiznek: nyolcvankilenc helyett már csak harminc tárgyból lehet emelt szintű érettségit tenni.
A matekkal folytatódott az őszi érettségi írásbeli vizsgái. Az idei középszintű feladatsorban az első rész nehezebb volt, mint a korábbi évek vizsgafeladatai, a második részben viszont helyet kaptak egyszerűbb feladatok is. Szerepelt például térgeometriai, kombinatorikai feladat, elsőfokú és másodfokú egyenlőtlenség, valamint egy "ajándék" statisztikai feladat is.
A koordinátageometria a legnehezebb anyagrészek közé tartozik, mert ötvözni kell benne a geometriát az algebrával. Szóval nem elég, jól ismerni az alakzatok tulajdonságait, az egyenletrendezésben is otthonosan kell mozogni. Eddig minden évben találkozhattunk egy „szép” összetett feladattal ebből a témakörből a májusi vagy az őszi érettségi feladatsorban.
Kombinatorika és valószínűségszámítás nélkül elképzelhetetlen az érettségi. Sokan tartanak ettől a két témaköröktől, pedig középszinten csak néhány összefüggést kell ismerni a feladatok megoldásához. Most a 2008-as érettségi egyik példáján mutatjuk meg, hogy hogyan kell gyorsan és egyszerűen megoldani egy ilyen feladatot.
11-kor ért véget az idei matek érettségi, a középszintű feladatsor első részének szaktanárok által kitöltött megoldásai itt olvashatóak. Hamarosan jelentkezünk a második résszel.
A matematika írásbelikkel folytatódnak ma reggel nyolc órakor az érettségik: középszinten 1.248 helyszínen 92.817 diák, emelt szinten 65 helyszínen 2.531 tanuló tesz vizsgát.
Még mindig nem késő átnézni néhány bizonytalan tételt, megoldani még egy-két gyakorló példát a hétvégén. Összeszedtük a tavalyi tételsorokat segítségül a 2009-es érettségikre való felkészüléshez.
Az új érettségi vizsga minden tantárgyból egységes (minden iskolatípusban azonos követelményeken alapuló, azonos írásbeli feladatsoron és azonos szóbeli tételeken számon kérő), két szinten (közép és emelt) letehető, részletes vizsgakövetelményeken és vizsgaleíráson alapuló vizsga. Az oktatási törvény szerint a matematika továbbra is a kötelező érettségi vizsgatárgyak közé tartozik.