Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Hány feladatot kell majd megoldaniuk a középszinten érettségizőknek az idei matekérettségin? Mennyi idő lesz a feladatlapokra és milyen segédeszközöket vihettek be a terembe? Most minden kérdésre válaszolunk.
Biztonságos körülmények közepette folyhatnak az írásbeli érettségi vizsgák - mondta Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár hétfő reggel a Kossuth rádió Jó Reggelt, Magyarország! című műsorában.
"Sok diáknak nem az a problémája, hogy nem képes megoldani helyesen az érettségi feladatokat, hanem hogy kifutnak a megadott időből, és nem fejezik be a feladatsort". Erre próbáltunk megoldást találni a Studium Generale matematika szekciójának vezetőjével, aki megosztotta velünk a tapasztalatait.
Hamarosan elérkezik a pillanat, amikor a végzős diákoknak túl kell esniük életük első nagy vizsgahelyzetén, és meg kell írniuk az érettségi vizsgákat. Most a Studium Generale (SG) matematika szekciójának vezetője adott tanácsokat, miket érdemes összeszednetek az érettségi előtt.
Akár közép-, akár emelt szinten készültök érettségizni matekból, egy írásbeli feladatsort mindenképp meg kell oldanotok. Most ebben nyújt segítséget nektek a Studium Generale (SG) matematika szekcióvezetője, aki megosztotta velünk, mik a leggyakrabban elkövetett hibák az írásbeli vizsgákon.
Akár megtartják idén a teljes érettségi időszakot, akár nem, az írásbelikre mindenképp készülni kell, ha a héten elfogadják a vizsgák lebonyolításának javaslatát. Összeszedtük, milyen témaköröket érdemes átnézni, hiszen ezek biztosan benne lesznek a feladatsorban.
Hetek óta távoktatásban tanulnak az ország diákjai, és a végzősök még mindig nem tudják mi lesz az érettségi sorsa. Addig viszont szeretnénk segíteni nektek az otthoni felkészülésben. Megkérdeztük a Studium Generale (SG) matematika szekcióvezetőjét, ő mit javasol nektek ebben a helyzetben.
Milyen feladattípusok lesznek a matekérettségin? Hány pontot szerezhettek az egyes feladatrészekre, és milyen "puskázási" lehetőségetek van? Fontos kérdésekre válaszoltunk.
Lehet, hogy elképzelhetetlennek tűnik a matektanulás otthonról: Ki magyarázza el a tananyagot? Honnan kaphatok segítséget, ha elakadok valahol? Most megmutatnunk nektek néhány online tanulási módszert, ami otthonról is tökéletesen alkalmazható.
A matekérettségi számotokra a legnagyobb mumus? Tartotok tőle, hogy nem fogjátok elérni a kettest az írásbelin? Mutatjuk, hogy hány százalék alatt kell szóbeliznetek, és hogyan néz ki a szóbeli vizsga.
Lássuk, hány kérdésre tudnátok válaszolni, ha ma lenne a matekérettségi. A következő tesztben a matekérettségi feladatsorok első részéből választottunk nektek pár kérdést.
Szombaton írták meg matekból a közép- és emelt szintű próbaérettségit azok, akik részt vettek a Studium Generale, a Budapesti Corvinus Egyetem hivatalos előkészítőjének próbaérettségi napján. Ha lemaradtatok róla, most megtudhatjátok, hol álltok a felkészülésben.
Emlékeztek még minden olyan feladatra, számolásra vagy képletre, amivel a matekérettségi első részében találkozhatnak a vizsgázók? Még nem érettségiztetek? Akkor itt az idő gyakorolni vagy ismételni.
Jön a karácsony, a nagy sütikészítés időszaka, így ismét aktuális átismételni a mértékegységek közötti váltást. A receptek ugyanis sokszor használnak több mértékegységet egyszerre. Nektek hibátlan lesz?
A következő tesztben korábbi matekérettségi feladatsorok első feladatlapjának kérdéseiből válogattunk nektek. Nektek hányas lenne az érettségi, ha erre kapnátok jegyet? Most tesztelhetitek, mennyit tudnátok megoldani az 1-2 perces feladatok közül.