Mától országos sztrájkot hirdettek: mutatjuk, miért küzdenek a tanárok
Komoly bérrendezés, a terhek csökkentése és garantált illetmény - négy pontba szedtük, mit kérnek a tanárok a kormánytól.
Komoly bérrendezés, a terhek csökkentése és garantált illetmény - négy pontba szedtük, mit kérnek a tanárok a kormánytól.
Határozatlan idejű sztrájkot hirdetett március 16-tól a két legnagyobb pedagógus-szakszervezet. Annak ellenére kezdték el szervezni a munkabeszüntetést, hogy február elején megjelent a sztrájkrendelet, amely alaposan megnehezítette a dolgukat - csak "kreatívan" és a jogszabály által meghagyott kiskapukat kihasználva lehet sztrájkolni. Mégis több száz iskolában tiltakoztak a tanárok és tanítók, napközben pedig több diáktüntetés is volt Budapesten és vidéki nagyvárosokban. Folyamatosan tudósítunk az eseményekről.
A noÁr Mozgalom új videóklipet adott ki a héten. Kezdődjön ezzel a mai nap.
Tömegesen érkeznek visszajelzések a két nagy pedagógus-szakszervezethez arról, hogy a tankerületi központok jogellenes intézkedésekre utasítják az iskolaigazgatókat. Március 16-án ugyanis határozatlan idejű sztrájk kezdődik az iskolákban és az óvodákban.
Arra kérik a pedagógusokat, hogy fontolják meg a sztrájkban való részvételt, illetve a sztrájk elhalasztását - mondta Gulyás Gergely csütörtökön a Kormányinfón, Budapesten.
A Szülői Összefogás Közösség a Facebookon kéri arra a szülőket, hogy ha tehetik, a jövő heti pedagógussztrájk napjain ne küldjék iskolába, óvodába a gyerekeiket.
„Kockás inges találkozót” szerveznek március 19-én a Kossuth téren, így tiltakozva az alacsony iskolai bérek és a munkakörülmények ellen.
Használják jótékony célokra a március 16-tól sztrájkoló pedagógusoktól, iskolai dolgozóktól levont bért - erre szólította fel a kormányt a két nagy szakszervezet.
Március 16-ától határozatlan idejű sztrájkot szervez a két nagy pedagógus-szakszervezet. Arra kérik a szülőket, hogy ha megtehetik, ezeken a napokon ne vegyék igénybe az iskolai gyermekfelügyeletet – így válik igazán „láthatóvá” a sztrájk.