Betiltották pár iskolákban, erre azonnal a toplisták élére ugrott a Maus
Elég volt egy iskola döntése, hogy ismét bestseller legyen a világhírű képregény.
Elég volt egy iskola döntése, hogy ismét bestseller legyen a világhírű képregény.
Egy Tennessee állambeli iskolai körzetben megtiltották a holokausztról szóló, Pulitzer-díjas Maus képregény tanítását a középiskolai osztályokban.
Egyenjogúságot teremtene a denevérember-univerzumban Joss Whedon, a Bosszúállók rendezője: először készítene önálló filmet Batgirl főszereplésével.
Százhúsz éve, 1896. október 18-án jelent meg a New York Journal hasábjain az első képregény. Richard Felton Outcault különös figurája, a sárga ruhába öltöztetett Yellow Kid kalandja egy egész oldalt foglalt el, és nem sokkal később már több kockából álló képsorrá változott.
Képregény-rajzoló pályázatot hirdet a Roma Sajtóközpont a Prezivel közösen.
A képregény műfajától sohasem volt idegen a nagyvilág és annak megannyi szépsége és drámája, ám manapság világszerte...
Tananyag lesz a képregény ősztől a skóciai dundee-i egyetemen, diplomát is lehet majd szerezni belőle.
A képregény a zeneszerzőt konvenciómentesen igyekezett népszerűsíteni a német és lengyel fiatalok körben: Chopint egy popzenekar vezetőjeként ábrázolja, aki barátaival egy börtönben készül koncertet adni. Legjobb barátjával, egy bőrfejűvel pedig a vulgáris szavakat sem nélkülöző szlengben társalog.
Jut-e idő barátokra, álláskeresésre, keleti bútorokra vagy játékra vizsgaidőszak alatt? Egy mozgalmas hét története az ELTE bölcsészkarán egy hallgató szemszögéből.