Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Kiderült, hogy miből javítottak a magyar diákok a PISA-teszten. Utánajártunk, hogy átlagosan mekkora havi jövedelemre tehetnek szert azok, akik mesterképzést végeztek.
Matematikából a PISA-felmérés történetének legrosszabb magyar eredménye született. Etikai kódexhez kötött, hogy milyen ajándékokat fogadhatnak el a pedagógusok. Továbbtanulás során lehetősége van a diákoknak az érettségi megszerzése mellett szakmát is tanulni. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
Az államtudományi képzések a legjobban fizető diplomák között az első helyen állnak. A HVG legfrissebb középiskolai rangsorából kiderült, hogy melyik a 10 legjobb középiskola az országban. Mindössze 1 vidéki gimnázium került be a legjobban közé. Mutatjuk, hogy mik voltak a hét legfontosabb hírei.
Kiderült, hogy mik az ország legjobb egyetemei 2024-ben. A státusztörvény miatt távozó tanárok közül volt akiket a tankerület nem engedett vissza tanítani óraadó tanárként. Mutatjuk, hogy mik voltak a hét legfontosabb hírei.
Eljárás indult az Egységes Diákfront tagja ellen, rendszeresen megalázták és gázpisztollyal fenyegették a társaikat két budapesti általános iskola tanulói, perel a Corvinus kirúgott docense – Összeszedtük a hét legfontosabb történéseit.
Október 23-ai tüntetéssel és alternatív népszavazással indult a hét. Új cikksorozatot indítottunk a nyolcadikos diákok számára, és kimentünk az utcára megkérdezni a Corvinus hallgatóit az idő közben kirúgott, etikátlanságot bejelentő oktatójukról. Mutatjuk a hét legfontosabb híreit.
Október 16-án a magyar nyelv és irodalom vizsgával indult az őszi érettségi. Mennyire szabályozzák a magyar iskolákban a telefonhasználatot? Most a szülőket kérdeztük arról, hogy mennyire elégedettek a pedagógusok kommunikációjával. Ezek voltak a hét legfontosabb történései.
Már bármikor üzenhet a szülő a tanároknak, itt vannak az adatok, hogy hány gyerek esetében halasztották az iskolakezdést. Mi a különbség a technikum és a szakképző iskolák között, illetve kell-e még nyelvvizsga? - Mutatjuk a hét híreit.
Milyen nehéz lehet egy gyerek iskolatáskája? Jövőre akár ingyenes is lehet a jogosítványszerzés a középiskolások számára. Nyelvoktatás Máltán és két magyar is megkapta a Nobel-díjat. Ezek voltak október első hetének legfontosabb hírei.
Minden, amit a középiskolai jelentkezésről tudni kell, megszületett a döntés a szakképzési rendeletről. Mennyire leterheltek a magyar diákok és hány éves kortól járjanak egyedül iskolába? Összegyűjtöttük a hét legfontosabb híreit.
Mennyit keresnek a tanárok az új jogviszonnyal? Minden, ami segíthet a középiskolai felvételiben. Interjúk pályát elhagyó tanárral és egy Tolkien kutatóval. Mutatjuk, hogy mik voltak a hét hírei.
Zökkenőmentes tanítás helyett tanárhiány, jogellenes tanítás és konténerek várták a diákokat az új tanév kezdetén. Az első tanítási héttel véget ért az őszi érettségire való jelentkezés is, most már csak az októberi vizsgákat kell várni. Mutatjuk mik voltak a hét fő hírei, amikre mindenképp érdemes egy pillantást vetni.
Hamarosan kezdetét veszi az új tanév, végre meg is jelent a 2023/2024-es tanév rendje, emellett lezárult a Zeneakadémia rektori pályázata, és Gulyás Gergely szerint nincs tanárhiány. Összeszedtük a hét legfontosabb történéseit.
Számos dologban akad(t) egyeztetni valója kormánynak ezen a héten is a szakszervezetekkel. Megjelent a státusztörvény végrehajtási tervezete, amiről a héten már volt is személyes egyeztetés, de augusztus 4-ig kritizálhatták a a tanév rendjének tervezetét is. A héten pedig egy nagyon fontos időpont is lejár: ma éjfélig adhatjátok le a jelentkezéseteket, ha pótfelvételiznétek.
Egy hónapja tombol a nyári szünidő, a felvételizőknek pedig már csak alig több mint 10 napot kell várniuk a ponthatárok érkezéséig. Közben (még mindig) sorra mondanak fel a pedagógusok és rohamosan növekszenek az álláshirdetések számai, de a felsőoktatás is igen aktív volt a héten: új szakokat jelentettek be, megoldás viszont még mindig nincs a csereprogramok ügyében.
Egy óra alatt lezavarták a státusztörvény bizottsági vitáját, bekerült a 24 órás kötött munkaidő a tervezetbe, már a legjobb iskolák is érzik a tanárhiányt, új módosítóval keresne óvónőket a kormány és nőtt a diákmunkák száma. Ezek történtek a héten.
Jönnek a szóbeli érettségik és a vizsgaidőszak, folytatódnak a tiltakozások – nem csak itthon, hanem Romániában is, megtervezték a jövő évi oktatási kiadásokat és lekerült a polcokról egy ifjúsági könyv. A hét érdekesebb és fontosabb sztorijaiból válogattunk, ha valamelyikről esetleg lemaradtál volna.
Magyar fiatalok, akik bejutottak a világ legjobb egyetemeinek valamelyikére, vagy akár több hely közül is választhatnak. Hazai egyetemek, melyekkel szembejött a mesterséges intelligencia. Egy transznemű nő, aki egy egyházi egyetemen csak megpróbálja elfogadtatni magát. Pedagógusok, akiket kirúgtak és akik önként hagynák ott a pályát, ha bevezetik a helyzetüket rontó új státuszt. És természetesen érettségi-felkészülés minden mennyiségben. Ezekkel foglalkoztunk az Eduline-on a héten.
Nem csökkent a gimnáziumok népszerűsége és hamarosan érkeznek a középiskolai felvételi eredményei is. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem eltörölte a kötelező nyelvvizsgát, de ez nem jelenti a nyelvoktatás fontosságának csökkenését. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit és dátumait.