Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Mit gondolnak a jövőről a végzős középiskolások? Van-e bátorságuk arra a szakra jelentkezni, ami igazán tetszik nekik, vagy az elhelyezkedési esélyek és az államis helyek száma dönt helyettük? Hogyan látják saját esélyeiket négy hónappal az érettségi előtt?
Nyilvánosságra hozták a felsőoktatási intézmények 2012-es keretszámait - itt találjátok az összes állami egyetemet és főiskolát, valamint azt, hogy hány állami (teljes) ösztöndíjast vehetnek fel képzési területenként az alapszakokra.
Csütörtök este megkapták a 2012-es intézményi keretszámokat az egyetemek és főiskolák. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) hallgatói önkormányzata már nyilvánosságra is hozta a számokat.
Már csak három hét van a 2012-es jelentkezési határidőig, a játékszabályok pedig idén sem egyszerűek: változott a pontszámítás, szigorítottak a felvételin, és egyre több szakra kell emelt szintű érettségi. Összegyűjtöttük a legfontosabb változásokat.
Egy hete hozta nyilvánosságra a 2012-es felvételi keretszámokat az oktatási államtitkárság – a következő diagramon megnézhetitek, hogyan változott az államilag támogatott szakon tanuló elsőévesek létszáma az elmúlt években. A kormány korábbi ígéreteivel ellentétben még a preferált képzési területeken is jóval kevesebben szerezhetnek diplomát, mint korábban.