Tudjátok már fejből a ballagási dalokat? Ebből a kvízből kiderül
Ballag már a vén diák tovább, tovább...
Ballag már a vén diák tovább, tovább...
Bárhogy is nézzük, már kevesebb, mint egy hónap van hátra a ballagásig és az érettségiig, úgyhogy ha még nem készültek el a meghívóitok vagy pont hiányzik egy jó idézet a tablótokról, akkor most hoztunk pár ötletet. Spoiler: József Attila, Radnóti Miklós, Arany János vagy Krúdy-idézetek helyett másoktól idézünk.
Egy hónap múlva itt a ballagás, de addig még ott a szerenád, a ballagás, sőt van, ahol még a tabló sincs készen. Segítség kellene a ballagási beszédhez, vagy nem tudjátok, mi kerüljön a tablótokra vagy a ballagási meghívóra? Segítünk.
Ha már meguntátok, hogy minden osztály tablóján József Attila, Radnóti Miklós, Arany János vagy Krúdy-idézeteket olvashattok, és feldobnátok a saját tablótokat vagy a ballagási meghívótokat, hoztunk pár ötletet.
Még nem tudjátok, milyen idézet kerüljön a ballagási meghívótokra? Vagy éppen a ballagási ajándékokhoz, szalaghoz keresgéltek idézetet? Ajánlunk néhányat.
Még nem tudjátok, milyen idézettel zárjátok a ballagási beszédet, vagy mit írjatok a meghívóra? Összegyűjtöttünk nyolc mindig használható ballagási idézeteket.
Révbe ért hajó-motívum, fa és termése, Ady Endre, tovább-tovább, útelágazás. Mind jól emlékszünk azokra a ballagásokra, ahol diákként már éreztük a levegőben a szabadság illatát, de a végtelennek tűnő szertartás - melynek derűs és szomorú pillanatai is voltak - teljesen kikezdi mindenki türelmét. Utolsó - próbát jelentő vagy feloldozó - eleme az igazgatói beszéd, mikor egy-egy elsőéves rendszerint kidől a sorokból. Egy tisztességes igazgatónak általában két beszéde van, így legalább kétszer mindet hallhattuk a végigállt ballagások alatt. Az évek tapasztalatát és az aktualitást vegyítve elkészíttettük az átlag iskolai igazgató beszédét, melyet csak egyetlen költő zárhat.
Június 13-án ér véget a tanítás, a legtöbb általános iskolában még aznap, néhány helyen pedig szombaton tartják a ballagást.