A tönk szélére kerülnek a budapesti iskolák az LMP szerint
Az LMP szerint veszélybe kerül az oktatás és a kultúra Budapesten, mivel a 2012-es költségvetési koncepció, amelyről...
Az LMP szerint veszélybe kerül az oktatás és a kultúra Budapesten, mivel a 2012-es költségvetési koncepció, amelyről...
A Baross Gábor Szakiskola, valamint a Gróf Széchenyi István Szakiskola és Gimnázium sorsáról szerdán dönt a fővárosi...
A fővárosi fenntartású oktatási intézmények nappali tagozatain több mint 56 ezer diák kezdi meg a tanévet, iskola-összevonás nem lesz az új tanévben, a tanulható szakmák száma pedig bővült.
Négyszázhetvenkilenc nevelési-oktatási álláshely megszüntetéséről döntött a Fővárosi Közgyűlés szerdán, 18 igen és 13 nem szavazattal.
1200 hátrányos helyzetű, fogyatékos, magatartászavaros gyerek oktatása került veszélybe, mivel több iskola is bezárhat. Budapest vezetése ugyanis felére csökkentené az alapítványi tanintézmények támogatását, ami azért is érdekes, mert egyrészt munkájukat kiválónak tartják, másrészt tudják, hogy ha kevesebb támogatást adnak, akkor azzal maguk okozzák a hátrányos helyzetű gyerekek utcára kerülését - írja a Hírszerző.
A közoktatási törvénynek se híre, se hamva, bezárt iskolák, szétzilált háttérintézmények, ellehetetlenített alapítványi iskolák szegélyezik a „pusztító narancssereg útját” – mondta az LMP-s Osztolykán Ágnes napirend előtt a parlamentben.
Szombat reggel nyolc órakor körülbelül ötven szülő kezd éhségsztrájkba a kaposvári Toldi Általános Iskola és Gimnázium előtt, tiltakozásként az intézmény bezárása ellen - jelentette be az LMP keddi, parlamenti sajtótájékoztatóján Klimóné Csongovai Hilda, az iskola szülői szervezetének elnöke.
Tizenkilenc fővárosi fenntartású közoktatási intézmény vezetőjének pályázatát fogadta el a Fővárosi Közgyűlés szerdán, így ők augusztus 15-től öt évig tölthetik be a posztot.
A tüntetések és tiltakozó akciók után bírósági beadvánnyal, a kormányhivatalhoz eljuttatott törvényességi kifogással és a főpolgármesterhez írt levéllel küzdenek a Janikovszky Éva Általános Iskola megmentéséért civilek és Erzsébetváros, illetve a fővárosi önkormányzat ellenzéki politikusai.
Négy budapesti általános iskolát szüntetnek meg a kerületi önkormányzatok a következő néhány hónapban. Van, ahol túl kevés a diák, máshol jól működő iskolákat is felszámolnak gazdasági okokra hivatkozva.