Újabb iskolabezárás Budapesten: XX. kerületi szakiskolákra kerülhet lakat

A Baross Gábor Szakiskola, valamint a Gróf Széchenyi István Szakiskola és Gimnázium sorsáról szerdán dönt a fővárosi...

  • eduline/mti

A Baross Gábor Szakiskola, valamint a Gróf Széchenyi István Szakiskola és Gimnázium sorsáról szerdán dönt a fővárosi közgyűlés. A XX. kerületi önkormányzat nem tudja tovább működtetni a két intézményt, a főváros azonban a tervek szerint csak a diákokat veszi majd át a 2011/2012-es tanév végétől, őket a meglévő közép- és szakiskolákban helyezik el.

A képviselők szavazhatnak huszonnégy, az oktatási ágazatban használt ingatlan „ágazati körből való kivonásáról”, azon belül tizenöt ingatlan „forgalomképessé nyilvánításáról”. Ezek használaton kívüli, üres ingatlanok, a fenntartói költségek azonban az önkormányzatot terhelik.

Hozzászólások

Megvannak az érettségi hivatalos eredményei: magyarból romlottak, töriből javultak az átlagok

Könnyebb töri, nehezebb magyar és szinte változatlan matek – nagyjából így foglalhatók össze a 2026-os érettségi eredményei. Magyarból középszinten több mint három százalékponttal csökkent az országos átlag, történelemből viszont csaknem ugyanennyivel nőtt. Matekból és angolból alig változtak az eredmények 2025-höz képest, emelt szinten pedig több tárgynál éppen ellentétes trend rajzolódott ki.

„Olyan emberekre van szükség, akik egy kicsit másképp ketyegnek tanárként”

Az a kérdés, hogy milyen tanárokra van szükség az iskolákban, első látásra egyszerűnek tűnik. A legtöbben azt válaszolnák: jól képzett, elkötelezett, a tantárgyukat szerető pedagógusokra. Mindez természetesen igaz. Mégis, ha végignézünk azokon az iskolákon, amelyek hosszabb időn keresztül képesek voltak valódi változást létrehozni, azt látjuk, hogy valami más is közös bennük. Vélemény.