Egy dolog, amit olyan sokszor elkövetünk, hogy már ellentmond a matematika törvényeinek is. Mi az?

Pszichológiai kutatások bizonyítják, hogy nem vagyunk túl jók saját képességeink felmérésében. Szerintetek ti tisztában vagytok a saját értékeitekkel? Ebből a videóból kiderül.

  • Eduline

Úgy érzitek, tudjátok miben vagytok a legjobbak, és azt is észreveszitek, ha segítségre van szükségetek? A kutatók szerint valójában gyakran túlbecsüljük magunkat. Ismerős helyzet? Már nevet is adtak a jelenségnek: Dunning-Kruger-hatás. De mi is ez pontosan? Ebből az ötperces videóból minden kiderül:

Persze ennél könnyedebb videókat is találtok az oldalukon: ha kíváncsiak vagytok még több érdekes magyarázatra például az álmokról, a fizika és a foci kapcsolatáról, vagy éppen a nyelvtanulásról, itt több videós anyagot találtok.

Hozzászólások

„Nagyon gyorsan beszélnek, ha több szót kell beírnom másodpercek alatt, mindig elveszek” – a hallott szövegértés volt a legnehezebb az emelt angolérettségin

Összességében korrekt volt az idei emelt szintű angolérettségi, nem tartogatott sok meglepetést, és „csak egy kicsit volt nehezebb” mint a tavalyi középszintű feladatsor a megkérdezett diákok szerint. Csak a hallott szövegértés tempója volt gyors, és több helyes válasz is lehetséges volt.