A nap (műhold)képe: ilyen az iskola, ahova minden Star Wars-rajongó szívesen járna

Lássuk be, ritkán néz az ember műholdképeket iskolákról, de most megéri.

  • Eduline

A felfedezés már évekkel ezelőtt bejárta a Star Wars-rajongói csoportokat, nem véletlenül. A pennsylvaniai Parkland High School ugyanis nem akármelyik űrhajóra hajaz. Nektek is egyértelmű?

 

Úgy tudni, az iskola építésze egyébként elismeri, hogy talán furcsa erő munkálkodott a háttérben a terv kidolgozásakor, azt is mondta, "szereti benne, hogy olyan hatékony, mint az űrhajó". Semmi kétség, valóban legalább olyan áramvonalas lett az iskola, mint a Millennium Falcon.

 

via GIPHY

Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

A Rubovszky Rita által korábban vezetett iskolát ért bántalmazási vádakra reagált a fenntartó: „Ajtónk nyitva áll azok előtt, akiket sérelem ért”

Közleményben reagált a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontot ért vádakra a fenntartó Boldogasszony Iskolanővérek magyar tartományának főnöknője. Lobmayer M. Judit azt írta, hogy nyitottak a párbeszédre azokkal a volt diákokkal, akik sérelmekről és bántalmazó iskolai légkörről számoltak be az elmúlt hetekben.

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.