Betiltották pár iskolákban, erre azonnal a toplisták élére ugrott a Maus

Elég volt egy iskola döntése, hogy ismét bestseller legyen a világhírű képregény.

  • Csik Veronika

A Pulitzer-díjas képregény az Amazon bestseller-listájának élére került, miután egy tennessee-i kiskolai örzet betiltotta – írja a BBC.

A világhírű alkotás azt mutatja be, hogyan élték túl a szerző - Art Spiegelman - szülei Auschwitzot a holokauszt alatt. A mű, amely a zsidó embereket egereknek, a náci katonákat macskáknak ábrázolja, 1992-ben számos irodalmi díjat nyert.

Ulpius-Ház

Azonban egy amerikai tantestület tagjai nemrég a regény betiltása mellett szavaztak, mert káromkodnak benne, a mű ráadásul meztelen alakokat is tartalmaz.

A regény szerzője a CNBC-nek adott interjújában azt mondta, hogy ez egy "orwelli" döntés, teljesen megdöbbent, mikor megtudta. Később egy másik interjúban azt mondta, egyetért azzal, hogy a rajzok egy része felkavaró lehet, de mit tehetne, ha "felkavaró a történelem"?

Hozzászólások

Nulla pontot ér a jeles középiskolai bizonyítvány – egy technikumban végzett diáklány 26 pontot veszít a felvételin egy szabály miatt

Hiába volt majdnem kitűnő tanuló a középiskolában, hiába tett utólag két sikeres emelt szintű érettségit, egy technikumban végzett diáklány középiskolai tanulmányi eredményeit nem veszi figyelembe a felvételi rendszer a pontszámításkor. A probléma nemcsak nála jelentkezik, hanem több olyan szakképzésben tanuló diáknál, akik másik szakterületen tanulnának tovább egyetemen.

Sok kutató havi 140 ezer forintból él: a tíz éve változatlan ösztöndíj sürgős emelését kérte a doktoranduszok érdekképviselete Lannert Judittól

A doktori képzés első két évében járó, 2016 óta változatlan havi 140 ezer forintos ösztöndíj összege a Doktoranduszok Országos Szövetsége szerint már nem biztosít megfelelő megélhetést a doktoranduszok számára. Ezért a szervezet a doktoranduszi alapösztöndíj jelentős emelését és a nyugdíjjogosultság rendezését kérte Lannert Judittól.

Viszlát, kekvarendszer: lemondott Hernádi Zsolt a Corvinus kuratóriumának éléről

A Mol-csoport elnök-vezérigazgatója döntését a közelgő jogszabályi változásokkal indokolta, amelyek jelentősen átalakíthatják az egyetem működési kereteit és irányítási rendszerét. A Budapesti Corvinus Egyetem honlapján közzétett levélben a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója azt írta, hogy hét évvel ezelőtt választották meg az alapítvány kuratóriumi tagjává és elnökévé.