Ötös lenne a matekérettségitek, ha ma vizsgáznátok? Teszteljétek

A következő feladatokat korábbi matekérettségi feladatsorokból válogattuk nektek. Lássuk, hány pontot érnétek el a nagy napon. Hibátlan lesz?

  • Eduline

Itt találjátok a tesztet:

Az eredményért görgessetek a lap tetejére.

Ha több teszet is kipróbálnátok, kattintsatok ide.

Zseniális módszert talált ki egy tanár, hogy ne felejtsék el a gyerekek a kézmosást

Most, az influenza- és koronavírus-járvány miatt még fontosabb a rendszeres kézmosás, és erre a gyerekeket is meg kell tanítani. Shauna Woods, egy Missouri állambeli iskola tanárnője zseniális módszert dolgozott ki arra, hogy ösztönözze a diákokat az alapos kézmosásra.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

„27 év civil szervezeti munkáját ismerte el most a kormány” – L. Ritók Nóra is állami kitüntetést kapott

A Magyar Érdemrend tisztikeresztjével tüntették ki L. Ritók Nórát, az Igazgyöngy Alapítvány alapítóját, aki korábban maga is visszaadta állami kitüntetését. Most viszont a díjazottak névsorát látva úgy érzi, „helyére kerülnek itt is a dolgok”, az elismerést pedig az Igazgyöngy Alapítvány 27 éves civil munkája fontos mérföldkövének tartja.

Új vezetői tisztség jön létre az Oktatási Hivatalban: több adat és hatásvizsgálat alapozhatja meg a döntéseket

Az intézményfejlesztési elnökhelyettes többek között az Oktatási Hivatal digitális megújulásáért, az adatvezérelt működés fejlesztéséért és a mesterséges intelligencián alapuló megoldások koordinálásáért felel majd. Az új vezető a köznevelési és felsőoktatási elemzésekre is hatással lehet: hatásvizsgálatokat és adatfeldolgozásokat kezdeményezhet.