Több ezren nézik ezeket a filmeket: mozis programajánló a hétre

Felülmúlta a várakozásokat és minden idők legjobb októberi nyitóhétvégi teljesítményét produkálta a Joker című film hazai piacán, Észak-Amerikában.

  • MTI

A Batman-képregények főgonoszának eredettörténetére 93,5 millió dollár értékben váltottak jegyet a nézők az egyesült államokbeli és kanadai mozikban, ez lényegesen meghaladja a korábbi októberi rekordot, amelyet a Venom szuperhősfilm állított fel tavaly 80 millió dollárral.

A Joker, a hetvenes-nyolcvanas években Gotham Cityben játszódó thriller volt az egyetlen országos premier a hétvégén, ami hozzájárulhatott, hogy többet hozott, mint a legnagyobb bevételű másik 10 produkció együttvéve.

A kasszasikerlista előző heti vezetője, a Jetikölyök című animációs film, a második helyre visszaszorulva, 12 millió dollár jegyárbevételt hozott, míg 8 millió dolláros bevétellel a harmadik helyen a harmadik hete játszott Downton Abbey, a híres brit tv-sorozat mozifilmváltozata végzett.

Negyedik A Wall Street pillangói krimi-dráma lett 6,3 millió dollárral, ötödik az Az - Második fejezet horrorfilm 5,4 millióval.

Tetszett a cikk? Iratkozz fel hírlevelünkre

Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre.

Hozzászólások

Pukli István nyílt levele Lannert Juditnak: Az iskola nem parlament

A Teleki Blanka Gimnázium egykori igazgatója, a Tanítanék Mozgalom vezéralakja még a 2016-os diáktüntetések idején vált ismertté. Később otthagyta az oktatást, jelenleg Dániában él. Most pedig nyílt levelet írt Lannert Judit oktatási miniszternek, amit teljes egészében közlünk.