Visszakerülhet egy húsz évvel ezelőtt elindított szakképző iskola a Csongrád megyei Pusztamérges önkormányzatához.
A iskolát 1996-ban pont azért alapították, hogy ne ingázzanak, ne vándoroljanak el a Csongrád megye északi csücskében levő kis faluból, Pusztamérgesből. Az iskola nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, egyre kevesebben jelentkeztek oda tanulni, ezért először egy közeli intézmény tagiskolája lett, majd 2015-től a tanítás is szünetel - írja a Délmagyar.
Az állam épp a teljes kiürülés előtt vette át az iskolát az önkormányzatoktól, így ötletelnie kellett, hogy mi is legyen az épület sorsa. Hiába kínálgatta a Szeged-Csanádi Egyházmegyének, végül úgy döntött, hogy visszaadja az önkormányzatnak - tudták meg.
A lap megkereste az iskolát megálmodó akkori polgármestert, aki szerint a falu népességmegtartó erejét az iskola adja. Ő még mindig bízik benne, hogy visszafordulhat ez a folyamat, ami a kistelepülések elnéptelenedése felé vezet.
Sok pedagógus úgy érzi, alacsony a megbecsültsége - írja pénteki számában a Magyar Idők, amelynek Horváth Péter, a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke ezzel kapcsolatban azt mondta, szerinte általában is jellemző, hogy a korábban magas presztízsű szakmák nem pontosan annak a tiszteletnek örvendenek, mint régen.