szerző:
Eduline

Tüntetést szerveznek annak a két szegedi középiskolának a diákjai, akik alig egy héttel a bezárás előtt értesültek a döntésről. Egy részüknek még mindig bizonytalan, hogy hol folytatják a tanulmányaikat.

Képünk illusztráció

A kormányhivatal szerdai közlése szerint félévkor szűnhet meg a szegedi Esély a Hátrányos Helyzetűeknek Közhasznú Alapítvány fenntartásában működő két gimnázium, az állami támogatásukat ugyanis tavaly októberben felfüggesztették. A Rogers Gimnázium, Szakképző Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában és a Szegedi Felnőttoktatási Gimnázium és Szakképző Iskolában több mint ezeregyszáz diák tanul, mintegy kétharmaduk felnőttképzésen vesz részt, a tanköteles korúak száma pedig száz.

A nol.hu értesülései szerint a Rogers Gimnázium négy nappali tagozatos gimnáziumi osztályának diákjait átvenné az Eötvös József Gimnázium, az egyik osztályt azonban megfeleznék, és az érettségi előtt álló osztály tanárainak kivételével nem vennék át a dolgozókat. A Szegedi Felnőttoktatási Gimnázium és Szakképző Iskola ennél is bizonytalanabb helyzetben van, ezért a diákok január 19., hétfő délután 17 órára szerveznek politikától mentes tüntetést a szegedi Széchenyi térre, "Ha az iskola nem működik, semmi nem működik!" címmel. A demonstrációról bővebb információt az esemény Facebbok-oldalán olvashattok.

A lap beszámolója szerint a Szegedi Felnőttoktatási Gimnázium és Szakképző Iskola finanszírozását azért függesztették fel, mert a Magyar Államkincstár egy ellenőrzés során "fantomdiákokat" talált, a gyors intézkedés jogi alapját pedig nemrég teremtette meg a kormány. A lap szerint ez a változás azzal a fenyegetéssel jár, hogy egy alapítványi iskola működését hamarabb ellehetetleníthetik a támogatás megvonásával, mint hogy minden kétséget kizáróan kivizsgálnák a szabálytalanságot.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!