Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Középiskolás korig senki nem kap osztályzatot, nincs hagyományos órarend, valamint a diákok azt is eldönthetik, hogy mikor legyen a témazáró.
A brit Guardian hosszú elemzésben áradozott egy berlini iskoláról, az Evangélikus Iskola Berlin Központ olyannyira népszerűvé vált a németek körében is, hogy sokan már országos hálózatot szeretnének - írja a lap nyomán a 444. Az iskolát 2007-ben 16 diákkal nyitották, most 500-an járnak az intézménybe.
Csak néhány kötelező tantárgyuk van: matematika, német, idegen nyelv, valamint társadalomismeret.
Saját projektjük, az úgynevezett "kihívás" tantárgyra mindenki kap 150 eurót. Valaki kajakozni ment, valaki dolgozni utazott vidékre, valaki Angliába egy túrára.
A többi tárgyat és annak tartalmát tanári segítséggel és koordinációval maguknak állítják össze, valamint a témazárók vagy év végi vizsgák időpontját is.
Az iskolában a frontális oktatást kivezetve olyan oktatási programot gyakorolnak, hogy a diákok megfelelően tudjanak majd reagálni a munkaerőpiac változásaira. Mivel minden szükséges információ elérhető már okostelefonon keresztül is, így a lexikális tudás egyáltalán nem hangsúlyos. Hogy a diákok mégis a lehető legtöbb tudást szerezzék, a tanárok legfőbb feladata a motiváció, hogy maguk akarjanak minél több dolgot megtanulni.
Az ismert oktatási szakértő szerint is a kormány reakciója a felcsúti kisvasútra emlékeztet, amelyet a kritikák ellenére inkább meghosszabbítanak. Így jön el a teljes államosítás, valamint a Klik is tovább él, ha tetszik, ha nem.
A felzárkóztatást és a társadalmi felelősségvállalást is komolyan gondolják, a diákok 5 százaléka mentesül a tandíj alól, a többieknek is 720-6600 euró között változik a tandíj. Ennek ellenére kérdéses, hogy mennyire terjeszthető el a módszer, jelenleg ugyanis az iskola - ahogy a tandíj is mutatja - inkább a jómódú családok gyermekeit fogadja.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!