szerző:
Eduline

Megnéztük, hogyan ellenőrzik 2014-től a tanfelügyelők a tanárok és igazgatók munkáját, illetve az iskolák működését. Összegyűjtöttük a legjobb mémeket, amelyek a tankönyvellátás államosításáról szóló törvény elfogadása kapcsán születtek, és bemutattuk a svéd, illetve a finn felsőoktatási rendszert. A hét hírei és cikkei.

2014-től minden tanár munkáját ellenőrzik

Így ellenőrzik a tanárok munkáját

2014-ben indul élesben a tanfelügyeleti rendszer, hivatalos nevén az országos pedagógiai-szakmai ellenőrzés. Ennek során az egyes pedagógusok munkáját értékelik azonos szempontok szerint, fenntartótól függetlenül, az iskola vezetőjét ellenőrzik, és magát az intézményt is értékelik majd. A tanárok értékelése számít majd a minősítési eljárás során is, amelyen keresztül a pedagógusok magasabb fizetési kategóriába léphetnek.

A tanároknál alkalmazott módszerekről itt, az értékelési szempontokról pedig itt olvashattok. Az óralátogatás részleteit itt találjátok, az iskolák ellenőrzéséről pedig itt olvashattok.

Milyen kategóriákba sorolja a tanárokat a 2013. szeptember 1-jén bevezetett életpályamodell? Itt nézhetitek meg.

Állami tankönyvek tanulnak majd a diákok

Kedden elfogadta a parlament Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter törvényjavaslatát a tankönyvellátás államosításáról. A jogszabály értelmében az állam 2013. szeptember 1-jétől felmenő rendszerben biztosítja az ingyenes tankönyvellátást az elsőtől a nyolcadik évfolyamig. A köznevelésben használható tankönyvekről tankönyvjegyzéket kell vezetni. Az iskolák fő szabály szerint évfolyamonként és tantárgyanként a tankönyvjegyzékben szereplő két tankönyvből választhatnak. A részleteket itt olvashatjátok. 

A Tankönyves Vállalkozók Országos Testülete levélben kérte a köztársasági elnököt, hogy ne írja alá a törvényt: erről itt olvashattok. Az új törvény miatt 16 milliárd forinttal csökkenhet a könyvpiac éves forgalma: a részleteket itt találjátok.

Hoffmann Rózsa szerint a két tankönyv valójában nem két tankönyv - a köznevelési államtitkár nyilatkozata nem sokáig maradt reakció nélkül: a legjobb mémekről itt nézegethettek képeket, azt pedig, hogy hogyan képzelik el az internetezők az állami tankönyveket, itt nézhetitek meg.

Hoffmann Rózsa elszólása beindította a mémgyárosok fantáziáját

Ilyen lesz a második félév

Hamarosan véget ér a 2013/14-es tanév első féléve: a második félév legfontosabb dátumait a közoktatásban itt, az egyetemi-főiskolai tavaszi szemeszter beosztását pedig itt találjátok.

Leváltották a Corvinus gazdasági főigazgatóját

Az intézmény szenátusának kezdeményezésére Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter december 20-ai hatállyal visszavonta Rózsás Péter András, a Budapesti Corvinus Egyetem gazdasági vezetőjének megbízatását. A részleteket itt olvashatjátok.

Továbbtanulás külföldön

Hogyan tanulhattok a világ legjobb egyetemein, teljesen ingyen? Cikksorozatunk ezen a héten a svéd és a finn elsőoktatási, illetve felvételi rendszert mutattuk be. A Svédországról szóló cikkünket itt, a Finnországról szólót pedig itt találjátok.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!