Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Hadházy Ákos LMP-s képviselő a tanulmányírást tartja napjaink korrupciójában a legkedveltebb pénzlenyúlási módnak.
A Köznevelés az iskolában című TÁMOP-pályázatot összesen 10 milliárd forint értékben bonyolította a Klik, számos olyan céget megbízva, amelyek Hadházy Ákos szerint olyan tanulmányokat írtak, amelyeket egymásról másoltak, vagy szakmailag kifogásolhatóak, esetleg értelmetlenek - írja az Indexa politikus által tartott Korrupcióinfót követően.
Kiemelte a HRM Kft-t, amely 25 millióért elkészített tanulmányaiban szóról szóra való egyezéseket találtak, szerinte ezzel csak az volt a cél, hogy a tanulmányok oldalszámát kölcsönösen feltupírozzák.
A pályázat megvalósítására rendelkezésre álló 10 milliárdból 2 közvetlenül fizetésekre ment, ez azt is jelenti, hogy egyes résztvevő személyek havonta 14,8 vagy 18,9 millió forint is kerestek két éven át.
Rengeteg közbeszerzést nem talált meg a Közbeszerzési Értesítőben a politikus, ez arra utalhat, hogy a Klik nyilvánosan ki sem írta azokat. Az ezzel jól járó egyik cég épp az a Humanswot Kft, amelyik az Országgyűlés számára készít telefonos applikációt, de ők készítettek tanulmányt annak az Öveges-programnak keretében, ahol már zajlik a nyomozás a közpénzek csalással történő elköltése miatt. Az említett cégnek dr. Zsombok László Krisztián monori fideszes polgármester a tulajdonosa.
Nyomozás is indult a milliárdos uniós forrásokat felélő Öveges-program kapcsán, az ügyészség szerint bűnszövetségben, üzletszerűen elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás gyanúja fogalmazható meg. Az Európai Bizottság több mint 14 milliárd forint kifizetését blokkolja, mert az Öveges-program keretében megvalósult fizika tanterem és laborfelújítások során komoly gyanú merült fel az összegek túlszámlázására.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!