szerző:
Eduline/MTI
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A közoktatásban még nem tesztelik a teljesítményértékelési rendszert, a szakképzésben oktatóknak viszont már most is részt kell venniük benne.

A jelenleg is zajló felmérés alapul szolgál a májusi, átlagosan 5 százalékos további bérfejlesztéshez - jelentette be a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM).

Elismételték, hogy 2020 júliusában átlagosan 30 százalékkal emelték a szakképzésben dolgozók bérét, illetve idén januártól még tovább nőtt a szakképzésben oktatók bére, akik a "köznevelési intézményekhez hasonlóan 10 százalékos béremelésben részesültek" - magyarázza a minisztérium közleményében.

Kiemelik, jelenleg folyik a szakképzésben oktatók teljesítményértékelése, és hozzátették, hogy a későbbi időszakban - "a már bejelentett köznevelési béremelésekhez hasonlóan - a szakképzésben is várható további korrekció".

A közoktatásban is bevezetnék

A kormány új teljesítményértékelési terve a gyakorlatban komoly feszültséget gerjesztene a tantestületeken belül, ezért a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) követelésekkel fordult a kormányhoz és aláírásgyűjtésbe kezdtek. Az aláírásgyűjtést a magyar kormánynak címezték azzal a céllal, hogy megakadályozzák, hogy a kormány - immár uniós pénzből is - tovább rombolja a közoktatást. Eddig több, mint 10 ezren írták alá a szakszervezetek követeléseit.

Sőt, tegnap a két nagy szakszervezet bejelentette, miután a kormány érdemben semmilyen követelésre nem reagált, határozatlan idejű sztrájkot hirdettek a szakképzésben és kétnapos sztrájkot 2023. március 16-17-én a közoktatásban.