A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) elnöke a kiszivárgott információk alapján úgy értékelt: az idén szeptemberben életbe lépő dokumentum nem hoz paradigmaváltást az oktatásban.
Szűcs Tamás a Népszavának azt mondta, az, hogy heti 35-ről csupán 34-re csökkentik a diákok óraszámát, visszalépést jelent a korábbi, Csépe Valéria akadémikus professzor csapata által kidolgozott, 2018 augusztusában kiadott NAT-koncepcióhoz képest, abban ugyanis 20 százalékos csökkentés szerepelt.
Arról, hogy a lapinformációk szerint Wass Albert munkássága hangsúlyosabban megjelenik majd az alaptantervben, a PDSZ elnöke azt mondta: bár az író megítélése a mai napig vitatott, vannak olyan művei (például A funtineli boszorkány), amelyeket magyartanárként ő maga is szívesen ajánlana a diákoknak.
Az alaptanterv átalakításának módjáról a PDSZ-elnök azt mondta: ami történt, klasszikus példája a „rólunk döntenek nélkülünk esetének".
Aggályosak tartja ugyanis, hogy a dokumentumot átdolgozó bizottság működéséről semmit nem lehet tudni, az elkészült anyagot a szakszervezetek nem véleményezhették, a pedagógusok pedig „diktátumszerűen” fogják megkapni.
Hasonlóképp vélekedett Totyik Tamás, a Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke is, aki szakmai szempontból elkeserítőnek nevezte a Nat körül kialakult helyzetet.
Lesznek olyan tárgyak, amik teljesen átalakulnak és korábbinál hangsúlyosabban jelenik meg Wass Albert és Szabó Magda, a hamarosan megjelenő Nemzeti alaptantervben (NAT) - tudta meg a Magyar Nemzet.
Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre.
|