Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ismét sikerült amolyan "japánosan" egy tévéshow keretein belül poénkodniuk, de a tudományos kísérlet ettől függetlenül zseniális.
Tegyük félre a manírt és csak arra figyeljünk, hogy mi történik a japán középiskolai laborban. A diákok egyszerű tojásokat vettek a közeli boltban, majd óvatosan feltörve őket egy fóliaágyra helyezték, végül befedték a sejteket. Azoknál lehetett számítani az osztódási folyamat megindulására, melyeken felfedezhető volt egy kis fehér folt, ez egyet jelent azzal, hogy a tojás megtermékenyült.
Egy tojás szokványos körülmények között 21 nap alatt kel ki a kotlós alatt, a megfelelő hőmérsékletet egy széfszerű inkubátorban biztosították. Az Index közölte a kísérlet vázlatos leírását is, melyet pár éve a japán Journal of Poultry Science-ben jelent meg: kalciumot (oldott állapotban) kell biztosítani a feltört tojás számára, valamint egy kis levegőt is.
A fóliás burkolat miatt végig követni lehet az embrió fejlődését, sőt, a módszerrel némileg le is rövidíthető a folyamat, így akár 14 nappal az inkubátorba való helyezés után naposcsibék szaladgálhatnak körülöttünk.