Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Tajvanon és Új-Zélandon sanyargatják a legtöbb gyereket.
Közel negyven országot rangsorolt egy friss nemzetközi felmérés abból a szempontból, hogy hol éri a legtöbb bántalmazás az általános iskolás gyerekeket. Erőszakoskodásnak számított, ha egy diák ellopott valamit a másiktól, megütötte, egyéb sérülést okozott, kizárt, kigúnyolt, vagy olyat tett, amit a társa nem akart.
A matematikai és természettudományi képességeket is felmérő TIMSS (Trends In International Mathematics And Science Study) jelentés szerint a tunéziai diákok 77 százalékát, míg az új-zélandiak 75 százalékát zaklatták az elmúlt egy hónapban. Ez idő alatt az előbb felsorolt bántalmazások közül legalább három vagy több formájának a tajvani diákok 35 százaléka, míg az új-zélandi tanulók 33 százaléka esett áldozatául.
Új-Zélandnak kifejezetten kellemetlen, hogy míg a nebulóit sanyargatják, addig az ország Kazahsztán mögött kullogva, a TIMSS-féle nemzetközi átlagot sem éri el matematikában.
Ausztrália szintén rossz helyen végzett: tanulóinak 70 százaléka számolt be a bántalmazás valamilyen formájáról a hónap során, 26 százalékuk pedig legalább három változatáról.