szerző:
Eduline

Egyetemre készültök, de időnként fárasztónak és tökéletesen feleslegesnek érzitek a sok tanulást? Ilyenkor érdemes egy kis szünetet tartani, és jó könyveket olvasni. Ma saját házunk tájáról, a HVG Könyvek kínálatából válogattunk inspiráló sztorikat, rendhagyó karriertörténeteket.

alcolm Gladwell: Kivételesek

Elsősorban azoknak ajánljuk, akik már most valami nagy dobáson törik a fejüket, és meg szeretnék tudni, mások hogyan lettek sikeresek a maguk területén. Ebben a könyvben nem egyszerű sikersztorikat olvashattok: Malcolm Gladwell bebizonyítja, hogy a siker története valójában teljesen más, és ha meg akarjuk érteni, hogy egy ember miért fut be, akkor alaposabban szemügyre kell vennünk a körülményeit - a családjukat, a születési helyüket, sőt a születési dátumukat is. Miben hasonlít egymásra Bill Gates és a Beatles? Miért olyan hasonló a legjobb New York-i ügyvédek története? Miért él teljes ismeretlenségben a világ legokosabb embere?

Ha valaki milliomos akar lenni a Szilícium-völgyben, akkor nagyon fontos, hogy az illető melyik évben születik, ha pedig sikeres pilóta akar lenni, akkor nagyon számít, hogy hol születik, állítja a szerző. A kivételes emberek élete - azoké az embereké, akiknek teljesítménye kilóg az átlagos tartományból - váratlan, mégis sajátos logika szerint alakul.

Walter Isaacson: Innovátorok

Kötelező olvasmány azoknak, akik azt gondolják, igazán sikeres az lehet, aki magányos farkasként építi a karrierjét. Tévedés: az elmúlt kétszáz év nagy találmányai leginkább csapatmunka eredményei. Ada Lovelace, Alan Turing, Neumann János, Bill Gates, Steve Wozniak, Steve Jobs, Tim Berners-Lee és Larry Page nagy tehetségek, sőt zsenik, akik rengeteg kiváló elmét inspiráltak és vontak be a munkájukba. Ám az igazi innováció többnyire nem attól származott, aki kiagyalta az áttörést jelentő technológiát, hanem attól, aki hasznosan alkalmazta.

Walter Isaacson írta Steve Jobs életrajzi könyvét, úgyhogy ha azt nagy élvezettel olvastátok, ez a könyv is tetszeni fog. Itt beleolvashattok a könyvbe.

Adam M. Grant: Eredetik

Újabb olvasmány azoknak, akik nem csak egy bőrkötéses bizonyítványt szereznének az egyetemen, hanem valami eredetit szeretnének alkotni. A közfelfogás szerint vannak ösztönösen kreatívak, míg mások kevesebb eredeti gondolattal rendelkeznek. Pedig a kreativitás – egy újszerű és hasznos koncepció létrehozása – csak az első lépés az eredetiséghez: meg kell tanulnunk leküzdeni a félelmeinket,megosztani az ötleteinket és meggyőzni másokat. Itt beleolvashattok a könyvbe.

Adam M. Grant szervezeti pszichológus, aki gyakorlatias útmutatót ad arra, hogyan valósíthatjátok meg vízióitokat, hogyan lehettek eredetik. Maga a szerző is érdekes figura: ő a világhírű Wharton School legfiatalabb kinevezett professzora, a BusinessWeek az egyik kedvenc professzorává választotta, a 40 év alatti, gazdasági szakon tanító legjobb oktatók egyike - egyébként hivatásos bűvész.