Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Néhány éve gyors ütemben esett vissza a dohányzó amerikai fiatalok száma, ez a tendencia azonban az utóbbi években...
Néhány éve gyors ütemben esett vissza a dohányzó amerikai fiatalok száma, ez a tendencia azonban az utóbbi években jelentősen lelassult - állapították meg az amerikai járványügyi hatóság, a CDC kutatói.
2009 és 2011 között a dohányzó főiskolások aránya csupán kis mértékben, 23,9 százalékról 23,2 százalékra csökkent. A középiskolások körében jelentősebb volt a visszaesés, míg 2009-ben még 8,2 százalékuk dohányzott, addig 2011-ben már csak 7,1 százalékuk.
Egyik mérséklődés sem számít statisztikailag szignifikánsnak - közölte Tim McAfee, a CDC Dohányzás és Egészség irodájának az igazgatója. A dohányzás enyhén csökkenő tendenciája ráadásul nem volt érvényes a vizsgálatba bevont afroamerikai főiskolásokra, akik körében 7,1 százalékról 11,1 százalékra emelkedett a cigarettázók aránya.
A csütörtökön közzétett jelentésben 18 866 diák adatait elemezték, akiknek az életkora 11 és 18 év között volt. Az 1990-es évek végétől kezdődően a dohányzásellenes kampányoknak és azok bőkezű központi támogatásának köszönhetően rohamosan nőtt a cigarettát elhagyó fiatalok száma. A CDC adatai szerint 1998 és 2003 között a 40 százalékkal esett vissza az adott korosztályban a dohányzók aránya.
A dohányzásellenes kampányok "viszonylag könnyű célpontnak" számítanak, amikor az állami költségvetés megnyirbálásáról van szó - vélekedett McAfee, aki szerint ez a hozzáállás hosszú távon több kiadást jelenthet, például az egészségügyi költségek emelkedése miatt.