Sokan már ezen a héten megkapták az ajánlott szakirodalmak listáját, ideje hát elgondolkodni rajta, honnan szerezhetitek be ezeket a legolcsóbban.
A Digitális Tankönyvtárban több mint ötszáz természettudományi és háromszáz társadalomtudományi tankönyvet találtok, de ezernél is több idegen nyelvű könyv, és majdnem háromezer folyóirati lapszám közül is válogathattok. A böngészésnél tudományterületek szerinti csoportosításban találjátok a könyveket, a folyóiratokat pedig cím szerint.
A keresésben címre, szerzőre, kiadóra vagy akár a megjelenés évére is szűrhettek, a tárggyal és a leírással viszont vigyázzatok, mert nagyon sok találati eredményt nem fog kidobni, ha ezekre kerestek.
Ha megvan a keresett dokumentum, az adatlapján bele tudtok nézni, és innen tudjátok letölteni is. Ehhez a "letölthető anyagok" résznél található ikonra kell kattintanotok. Könyvcserélő oldalakkal, digitális könyvekkel és helyi csereberékkel is spórolhattok a tankönyveken, a részletekért olvassátok el cikkünket.
A dokumentumokat általában csak egyféle, főleg pdf vagy epub formátumban tölthetitek le. E-könyv olvasóhoz jó lehet az epub formátum is, az asztali gép és a laptop viszont nem fogja megjeleníteni, ilyenkor szerencsésebb a pdf. Ha mégis csak epub formátumban tudtátok letölteni a könyvet, akkor például ezzel az online konvertálóval átalakíthatjátok pdf fájllá.
Hol lehet 600 forintért ebédelni? A Corvinus-ELTE BTK-ELTE ÁJK háromszögben jártunk, első cikkünket itt, a másodikat itt olvashatjátok el. A BME és az ELTE lágymányosi campusához közeli olcsó éttermekről, menzákról itt olvashattok, az Óbudai Egyetem VIII. kerületi campusa körül található étkezdékről itt, az Üllői úti kínálatról pedig itt találtok infókat.
Arról, hogy hogyan melyik könyvtárba érdemes beiratkoznotok, itt írtunk. A 400-500 forintos színházjegyek titkát ebben a cikkünkben árultuk el, azt a témát pedig, hogy megéri-e bringával járni a budapesti egyetemekre, itt boncolgattuk.
|
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!
|