szerző:
Eduline

Nyilvánosságra hozták a Budapesti Gazdasági Főiskola diplomáspálya-követési eredményeit. Összesen 333 olyan pályakezdőt kérdeztek meg, akik 2009-ben, 2011-ben vagy 2013-ban végeztek a főiskolán.

A Budapesti Gazdasági Főiskolán végzett friss diplomások 48 százaléka már az abszolutórium megszerzésekor főállásban dolgozott, további 19 százalékuk egy hónapon belül, 31 százalékuk pedig 5 hónapon belül talált állást. Az álláskeresés alatt átlagosan 35 helyre adták be a jelentkezésüket, de mindössze négy alkalommal hívták be őket állásinterjúra. Tíz hiba, amit minden álláskereső elkövet.

Jelentős részük, 15 százalékuk helyezkedett el korábbi gyakorlati helyén. A munkáltatónál való személyes jelentkezés is sokuknál bevált, személyes ismeretséggel 14 százalékuk talált állást. Ehhez képest csak 7 százalékuk talált munkát álláshirdetésen keresztül. Ugyanakkor legtöbbjüknek, 78 százalékuknak sikerült a szakterületükön belül elhelyezkedniük.

82 százalékuk alkalmazottként dolgozik, közülük 68 százalékukat diplomás beosztotti, 9 százalékukat pedig diplomát nem igénylő beosztotti munkakörben alkalmazzák. 12 százalékuk alsóvezetői, 9 százalékuk középvezetői, 2 százalékuk pedig felsővezetői pozíciót tölt be. A megkérdezettek volt hallgatók nettó átlagkeresete 333 ezer forint. Itt a fizetési lista: ezeken az egyetemeken a legtöbb végzős jól fizető állást talál.

A megkérdezett friss diplomások 14 százaléka vállalt már külföldön munkát. A legnépszerűbb célország az Egyesült Királyság és Németország, ahol 24, illetve 22 százalékuk dolgozott. Átlagosan 15 hónapig tartózkodtak külföldön, és 62 százalékuknak sikerült a tanulmányaihoz részben vagy teljesen kapcsolódó területen elhelyezkednie.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!