szerző:
Eduline
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Sokan osztották meg a Facebookon annak az egyetemi docensnek a posztját, aki arról írt: 192 ezer forintot keres doktori végzettséggel, folyamatos kutatói és publikálási kötelezettséggel.

„Nem igazán tudom eldönteni, hogy ez a saját szégyenem kell hogy legyen (hogy ELTE-n tanítok) vagy inkább a magyar társadalom szégyene, hogy „ennyire (meg)becsüli” az egyetemi oktatókat. 542 EUR (192.506 ft), ennyit keres ma Magyarországon egy egyetemi adjunktus, doktori végzettséggel, folyamatos kutatói és publikálási kötelezettséggel” – írta a napokban egy Facebook-posztban az Eötvös Loránd Tudományegyetem egyik adjunktusa.

A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének (FDSZ) elnöke az Indexnek azt mondta, egy egyetemi adjunktus valóban csak 190 ezer forintot kap kézhez havonta.

Dráviczki Sándor hozzátette: egy egyetemi tanársegéd, aki doktori iskolába jár, publikál és oktat, szintén nevetséges összeget keres, a 150 ezer forintot sem éri el a jövedelme, ami mindössze 883 forintos órabért jelent.

Az FDSZ  elnöke hozzátette, a felsőoktatásban dolgozók számára a bértábla csak minimum összegeket határoz meg, vagyis az egyetemek ennél magasabb összeget is fizethetnek, de a gazdasági helyzetük nem engedi meg. Dráviczki példaként említette meg a Nyíregyházi Egyetemet, ahol szintén csak a jogszabályi minimum összeget tudják biztosítani az oktatóknak.

Az egyetemi-főiskolai oktatók helyzetével korábban mi is foglalkoztunk, itt olvashatjátok el cikkünket: