Miért érdemes kipróbálni a tanulókártyákat? Hogyan lehet hatékonyan ismételni ezzel a technikával? Olyan könyvből mutatunk nektek részleteket, amely segíthet a tanulásban.
Az ilyen kártykra készített jegyzetek általában csak a főbb pontokat, kulcsszavakat, esetleg rajzokat tartalmazzák. Ha rendszeresen átfutod ezeket a kártyákat, sokat segítesz magadnak a memorizálásban - olvasható Carol Volderman: Segíts a gyerekednek! - Tanulási technikák lépésről lépésre című könyvében.
Mikor használhatók az ismétlőkártyák?
Az a jó az ismétlőkártyákban, hogy bárhová magaddal viheted, és használatod őket akár az iskolába menet vagy bármilyen holtidőben. Az ütemterv szerinti ismétlésekkor is nagy hasznukat veheted. Egyébként is könnyebben áll neki az ember az ilyen összefoglalások átnézésének, mint hosszú, tömött oldalak átolvasásának.
Mi szerepeljen az ismétlőkártyán?
Csak kulcsszavak, a legfontosabb címszavak, rajzok, ábrák kerüljenek rá, és ne legyenek rata teljes mondatok! Hasznos lehet több színt használni, esetleg kis jelet rajzolni a sarokba, amelyről könnyebben beugrik a lap tartalma. Lehet rajta még elmetérkép, grafikonok, táblázatok, képek. A lényeg, hogy értsd meg az anyagot, ki tudd szűrni a fontosat belőle, és ne csak magolj!
Újabb tanulási tippeket hoztunk azoknak, akik a ZH- vagy vizsgaidőszakra, nyelvvizsgára vagy éppen az érettségre készülnek. Olyan könyvből mutatunk nektek részleteket, amely segíthet a tanulásban. Célszerű variálni és kombinálni a különféle memorizálási technikákat - olvasható Carol Volderman: Segíts a gyerekednek! - Tanulási technikák lépésről lépésre című könyvében.
Kártyák kérdés-válasz formában
Érdemes a kártya mindkét oldalát kihasználni: az egyik oldalra kerülhet a kérdés vagy egy kulcsszó, a másikra pedig a válasz vagy épp egy definíció. Mivel a legtöbb dolgozatban és vizsgán úgyis kérdés formájában kérik számon az anyagot, ez jó gyakorlás lehet. Ha ilyen kártyákat gyártasz, a barátaid vagy a szüleid is tudnak segíteni az ismétlésben.
Ismétlőkártyák okostelefonon
Nagyon sok, ingyenesen letölthető alkalmazás létezik, amelyet nemcsak számítógépen, de okostelefonon is tudsz használni, sőt akár meg is oszthatsz másokkal. A digitális ismétlőkártya azért jó, mert nem foglal annyi helyet, mint a papíralapú kártya, és ezt is bármikor magaddal viheted. Léteznek kész ismétlőkártyák is, amelyeket csak le kell töltened, és nem neked kell elkészítened.
Hogyan használd ki jól a digitális ismétlőkártyákat?
Sok módja létezik a digitális ismétlőkártyák elkészítésének. Az alábbiakban néhány tippet olvashatsz az optimális kihasználásukhoz.
Egész évben, folyamatosan készíts ismétlőkártyákat, hogy amikor majd az összefoglaláshoz érsz, kész kártyacsomagjaid legyenek.
Készítsetek együtt kártyákat barátokkal, osztálytársakkal! Nemcsak élvezetesebb, de emlékezetesebb is.
Osszátok meg a munkát! Ha csoportban dolgoztok, szét tudjátok osztani a kártyakészítést témakörök szerint. Miután kinyomtattátok, mindenki kaphat belőle egy adagot.
A tanulóidők közé beiktatott rövid ismétlő játékok megtörik a tanulás monotóniáját.
Útközben is játszhatsz. Sorban állás vagy buszozás közben nagyon jól ki lehet használni az időt pár ismétléses játékkal.
Ha még több tanulási tippre van szükséged, rendeld meg Carol Volderman: Segíts a gyerekednek! - Tanulási technikák lépésről lépésre című könyvét a HVG Könyvek oldalán.
Újabb tanulási tippeket hoztunk azoknak, akik a ZH- vagy vizsgaidőszakra, nyelvvizsgára vagy éppen az érettségre készülnek. Olyan könyvből mutatunk nektek részleteket, amely segíthet a tanulásban. Célszerű variálni és kombinálni a különféle memorizálási technikákat - olvasható Carol Volderman: Segíts a gyerekednek! - Tanulási technikák lépésről lépésre című könyvében.