Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Közgazdász- vagy mérnökhallgatóként koptatta az iskolapadot Magyarország leggazdagabb embereinek többsége, de találunk a top 15-ben informatikus és fizikus végzettségű milliárdost is. Van, aki a kereskedelemben alapozta meg a vagyonát, és olyan is, aki műszerészként kezdte a karrierjét.
A leggazdagabb magyar 135 milliárd forintos vagyonával Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója, aki előbb a Pénzügyi és Számviteli Főiskolán üzemgazdász, majd a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen (a mai Budapesti Corvinus Egyetemen) közgazdász diplomát szerzett. Gazdasági végzettsége van a hatodik helyezett Veres Tibornak, a Wallis Zrt. tulajdonosának (83,5 milliárd forint) is.
Kovács Gábor, a Bankár Holding Rt. vezérigazgatója a moszkvai Nemzetközi Kapcsolatok Főiskoláján szerzett közgazdasági diplomát: 40 milliárdos vagyonával bekerült a 15 leggazdagabb magyar közé.
A mérnökök is szép számmal képviseltetik magukat a tizenöt leggazdagabb magyar listáján: a 2. helyezett Bige László, aki 130 milliárd forintot mondhat magáénak vegyipari érdekeltségeinek köszönhetően, a Kolozsvári Egyetemen szerzett gyógyszerész-vegyész diplomát.
Széles Gábor a Budapesti Műszaki Egyetemen szerzett villamosmérnök diplomát: 83 milliárdos vagyona a 7. helyhez volt elég. Pap Géza, az Olajterv Csoport többségi tulajdonosa szintén a Műegyetemen tanult vegyészmérnöki szakon, 52 milliárd forintos vagyonával a 11. helyre került.
A nemzetközi szállítmányozással és fuvarozással foglalkozó Waberer's Holding vezérigazgatója, Wáberer György üzemmérnöki és rendszerszervező diplomát szerzett: 72 milliárdos vagyonával a tizedik helyre került.
77 milliárd forintjával a 8. helyre került Leisztinger Tamás, aki az Eötvös Loránd Tudományegyetem elméleti fizika szakán végzett. Matematikus diplomát szerzett a 12. helyezett Futó Péter, aki a Fundy édesipari céggel alapozta meg 49 milliárd forintos vagyonát: később megalapította a Futureal nevű céget.
A Kereskedelmi és Vendéglátóipari Főiskolán diplomázott Demján Sándor, aki az idén az ötödik helyet szerezte meg 90 milliárdos vagyonával. Demján a kereskedelemben alapozta meg vagyonát: a rendszerváltás előtt megalapította az első, piaci alapon működő áruházláncot.
Nem feltétel a diploma
Többen vannak a top 15-ben, akik nem szereztek felsőfokú végzettséget: Rákosi Tamásról, aki olyan műsorok producere, mint az X-Faktor és a Csillag születik, senki nem gondolná, hogy orvostanhallgatóként koptatta az iskolapadot. Két év után hagyta ott az egyetemet, 75 milliárdos vagyona elég volt a kilencedik helyre.
Gattyán György autókereskedőből vált informatikai vállalkozóvá, jelenleg Magyarország legsikeresebb informatikai cégének, a Docler Holdingnak a tulajdonosa, amely 118 milliárd forinttal biztosította számára a harmadik helyet a listán.
Kasza Lajos egy hűtőgépgyárban kezdett dolgozni műszerészként és karbantartóként, majd az 1990-es évek elején elkezdte kiépíteni a többek között műanyagfeldolgozással és szerszámtervezéssel foglalkozó Jász-Plasztik gyárbirodalmat, amely 47 milliárdos vagyont hozott neki: ez a 13. helyhez volt elég.
A mindössze 40 éves informatikai cégtulajdonos, Anka Márton 45 milliárd forintot mondhat a magáénak: igaz, tavalyhoz képest felére zsugorodott a vagyona, így idén "csak" a 15. helyre került. Ő informatikai végzettséget szerzett. Politikusok érettségi nélkül: cikkünket itt olvashatjátok.