Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A kormány „említésszinten” már foglalkozott a nemzeti felsőoktatási törvény módosításával, de a kérdést november...
A kormány „említésszinten” már foglalkozott a nemzeti felsőoktatási törvény módosításával, de a kérdést november második felében tűzik napirendre, és akkor várható arról is döntés, lesz-e olyan támogatása a Klinghammer István államtitkár által fémjelzett elképzeléseknek, hogy megnyissák róluk a parlamenti vitát – írta a Népszabadság.
A kormányon és a tárcán belül is komoly feszültségek forrása a Klinghammer és szakértői csapata által jegyzett felsőoktatási stratégia, az abban foglaltak ugyanis nincsenek összhangban a miniszterelnök és oktatási kérdésekben egyik legfőbb bizalmasa, az iparkamarai elnök, Parragh László véleményével.
A téli diáktüntetések után pozícióba helyezett Klinghammer helyetteseként „megörökölte” a korábban a felsőoktatásért is felelős Hoffmann Rózsa emberét, Maruzsa Zoltánt, aki nem állt a helyzet magaslatán, amikor az Orbán-kormány közpolitikája ellen szerveződött egyetlen komolyabb megmozdulással, a Hallgatói Hálózat által életre hívott országos demonstrációsorozattal találta szembe magát. Az államtitkár és a helyettes államtitkár viszonya olyannyira nem volt kiegyensúlyozott, hogy Klinghammer inkább a saját szakértői csapatában bízott, a minisztériumi apparátust szakmai kérdésekben elkerülte.
A Népszabadság szerint Orbán Viktor miniszterelnök megfontolandónak ítéli, hogy inkább a választások után, egy erős felhatalmazású miniszter (az előzetes hírek szerint Balog Zoltán folytathatja) nyissa meg a felsőoktatási „kis reform” kérdését.