Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Újabb adatok láttak napvilágot a „mamahotel” lakóiról az Egyesült Államokban: a Pew Research Center legfrissebb...
Újabb adatok láttak napvilágot a „mamahotel” lakóiról az Egyesült Államokban: a Pew Research Center legfrissebb, márciusban nyilvánosságra hozott felmérése szerint a 18-34 évesek 39 százaléka él még mindig együtt a szüleivel – számolt be a Good című lap.
Sokak szerint az „elveszett generáció” tagjai élősködnek családjukon, lusták, semmirekellőek, és soha nem fognak a saját lábukra állni. A legújabb kutatások azonban kifejezetten szerencsésnek tartják a bumeránggyerekeket.
A Melbourne Institute legfrissebb jelentése szerint többnyire a tehetősebb családok gyerekei maradnak sokáig a „mamahotel” lakói, míg a korlátozottabb anyagi viszonyok között élők hamarabb elköltöznek otthonról, és megpróbálnak önálló életet kezdeni.
A Pew Research Center kutatása szerint a 25-34 évesek több mint háromnegyede jól érzi magát otthon, elégedett az életszínvonalával, és optimista a pénzügyeit illetően. Többségük különösebb külső motiváció nélkül nem is tervezi, hogy elköltözik a szülői házból. Mikor pedig így dönt, a szülőktől kapott pénzre támaszkodva, az általuk vásárolt lakásban kezd új életet, míg egytizedük jól fizető munkahelyet is a családtagok kapcsolatainak felhasználásával kap.
A Good című lap cikke szerint ezért nem kell azon aggódni, hogy a bumeránggyerekek tönkreteszik a gazdaságot és az ingatlanpiacot: bár később repülnek ki a családi fészekből, egyből biztos egzisztenciával indítanak. „A társadalomnak inkább a kevésbé tehetős huszon- és harmincasok problémáira kellene koncentrálnia, hiszen ők azok, akiket a válság negatív hatásai leginkább érintenek” – írja a lap. A bumeránggyerekekről szóló összefoglalónkat itt olvashatod.