Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nem szavaztak oktatásügyben, csupán szakmai konzultáció folyt a Fidesz-KDNP háromnapos zárt frakcióülésén, ahol Hoffmann Rózsa oktatási államtitkárt is meghallgatták. A Magyar Nemzetnek azt mondta: akadnak nézetkülönbségek a kormánypártok egyes politikusai között, a részletekről továbbra is tárgyalnak, a vitás kérdésekben azonban parlament dönt majd.
Az alkotmányozás mellett az oktatásügy is napirendre került a Fidesz-KDNP háromnapos zárt frakcióülésén, Siófokon. A tanácskozáson egyetértettek abban, hogy az egészségügy mellett az oktatásügyi kérdések is meghatározó szerepet játszanak majd a Fidesz-KDNP kormányzati sikerében. Igaz, a frakció nem szavazott egészségügyi és oktatási témában sem, szóba került a kisiskolák ügye, a pedagóguséletpálya-modell, az oktatási rendszer minősége, a szakképzés, a felsőoktatási törvény, valamint az egyetemi autonómia is.
Amint az ülésen Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője hangsúlyozta: 2012. szeptember 1-jétől szükség van egy új oktatási rendszerre, a tanácskozás egy "véleménynyilvánító kör" volt.
Hoffmann Rózsa a Magyar Nemzetnek adott interjújában úgy fogalmazott, hogy a szakpolitikai kérdésekben természetesen előfordultak nézetkülönbségek, mely vitás kérdésekben a parlament dönt majd. Az államtitkár kitért arra is, hogy továbbra is fontosnak tartják a nulladik év bevezetését az óvoda és az iskola között, a felsőoktatásban pedig külön helyeket tartanak majd fenn a hátrányokkal küzdő fiataloknak.
Az új felsőoktatási törvény koncepciójával kapcsolatban azt mondta, továbbra is nyitva hagyták a felsőoktatási vizsgalehetőségek számát szabályozó részt. Az új finanszírozási modellel kapcsolatban Hoffmann Rózsa beszámolt arról, hogy bár annak csak az alapjait fektették le, abban minden érintett szakmai szervezet egyetértett, hogy szakítani kell a tisztán fejkvótarendszerű finanszírozással. A felsőoktatási törvény koncepciójának legfrissebb verziójáról szóló összefoglalónkat itt olvashatod el.
Az államtitkár a menesztésével kapcsolatos hírekre reagálva úgy fogalmazott: azok hazugságok. Várhatóan mindkét jogszabály, a közoktatási és a felsőoktatási törvényjavaslat is májusban kerül a parlament elé.