Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az univerzum összes energiája semmivé fog foszlani, igaz, erre néhány milliárd évet még várni kell.
Egyik kedvenc tudományos oldalunk, az IFL Science számolt be a Galaxy And Mass Assembly (GAMA) projekt friss kutatásáról, amely szerint az univerzum lassan meghal. A tudósok kétszázezer galaxis energiakibocsátását vizsgálták meg, és kiderült: mindössze két milliárd év az élettartamuk.
A ''halál'' oka az entrópia szintjének növekedése, amely egyszerűen csak azt jelenti, hogy mindig az történik, ami a legvalószínűbb. A csillagok arra törekednek, hogy átadják az energiájukat és a melegüket, felrobbanásukkor pedig új csillagok keletkeznek. Az energia és a meleg azonban egyszer elfogy, így többé nem tudnak új csillagok létrejönni. Végül minden ugyanolyan hideg és sötét lesz.
Ez az elmélet valamennyire különbözik az úgynevezett ''heat death'' teóriától, amely szerint az univerzum tágulása olyan mértékben gyorsul, hogy a csillagok, bolygók, anyagok egy idő után már nem fognak egymással kommunikálni.
Ez valószínűleg csak évmilliárdok múlva fog megtörténni, addigra pedig a galaxisok kifogynak az energiából. Nekünk nincs miért aggódni: a Földön csak addig lesz élet, amíg a Nap el nem kezd egy vörös óriássá válni - ez még körülbelül 1,2 milliárd év -, a felrobbanása után pedig a bolygónk kopár, jéghideg és lakhatatlan lesz.