Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Augusztus 12-ig jelentkezhettek a 2013-as pótfelvételire: már nyilvánosságra hozták azoknak a szakoknak a listáját, amelyeken maradtak szabad helyek. Ilyenkor már csak önköltséges képzésekre lehet jelentkezni: megnéztük, melyek a legdrágább mesterképzések.
A mesterképzések közül az agrár-, az informatikai, a természettudományi és a művészeti képzésekért kell a legtöbbet fizetni - átlagosan 360-400 ezer forintot félévente.
A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola belsőépítész környezettervező művész, mozgóképművész, tervezőgrafika, illetve angol nyelvű kommunikáció- és médiatudomány mesterszakjain egy szemeszter 398 ezer forintba kerül. Az egri Eszterházy Károly Főiskola tervezőgrafika, illetve mozgóképművész képzéséért félévente 400 ezer forintot kell fizetniük a hallgatóknak. A Pécsi Tudományegyetemen 370 ezer forint egy félév a belsőépítész környezettervező művész, illetve az építőművész szakokon.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen 400 ezer forintot kell fizetni a műszaki menedzser, a pénzügy, illetve a vezetés és szervezés szakon. Ugyanennyibe kerül a Debreceni Egyetem mechatronikai mérnöki mesterképzése is.
Minden infó a 2013-as felvételi ponthatárokról
Fontos: a pótfelvételin húzott ponthatár nem lehet alacsonyabb az általános felvételi eljárásban meghatározottnál. Böngésszétek a ponthatárokat!
A Pannon Egyetem logisztikai mérnöki, illetve mérnökinformatikus mesterképzésén 360 ezer forintba kerül egy félév. Azoknak, akik a Pázmány Péter Katolikus Egyetem info-bionika mesterszakára szeretnének járni, szemeszterenként 390 ezer forintot kell fizetniük: ugyanitt a mérnökinformatikus szak 360 ezer forintba kerül.
A Szent István Egyetem legdrágább mesterképzései az angol nyelvű agrármérnöki, illetve a vadgazdamérnöki: szemeszterenként 400 ezer forint az önköltség. A Budapesti Corvinus Egyetem vidékfeljesztési agrármérnöki szakán félévente 395 ezer forintot kell átutalni. 400 ezer forintba kerül a Kaposvári Egyetem angol nyelvű takarmányozási és takarmánybiztonsági mérnöki képzése. A Miskolci Egyetemen az angol nyelvű olajmérnöki szak a legdrágább: félévenként 380 ezer forintot kell fizetni.
Az Eszterházy Károly Főiskola geográfus képzése 350 ezer forintba kerül, míg az Eötvös Loránd Tudományegyetemen a csillagász, a geográfus, illetve a tudománykommunikáció a természettudományban szakon szemeszterenként 400 ezer forintot kell fizetni.
A tanári mesterszakok 300-350 ezer forintba kerülnek, kivéve a zenetanári képzést, ahol 400 ezer forint egy félév. A Közép-európai Egyetem angol nyelvű filozófia, közgazdasági elemző, illetve történelem képzéséért pedig 1 567 500 forintot kell fizetni, félévente - igaz, az egyetemnek saját ösztöndíj-finanszírozási rendszere van, a hallgatók több mint kétharmada ösztöndíjat kap. A pótfelvételiről a legfontosabb tudnivalókat itt olvashatjátok, a meghirdetett képzések listáját pedig itt találjátok.