Több tízezer diákra várnak újabb vizsgák hétfőtől: indulnak a középszintű szóbelik

Az emelt szintű érettségi vizsgák után kezdődnek a középszintű szóbelik.

  • Eduline

Június 15-én tartják az utolsó emelt szintű szóbeli érettségi vizsgákat, június 19. és 30. között a középszintű szóbeli vizsgákra kerül sor.

Még egy fontos dátumot kell észben tartani, ha idén felvételiztek: július 26-án hozzák nyilvánosságra a ponthatárokat.

 Ha ti is most szóbeliztek, akkor itt egy kis segítség:

Itt vannak a legfontosabb infók a szóbeli érettségiről: minden, amit tudnod kell

Egész nap a középszintű szóbeli érettségire készültök? Itt találjátok cikkeinket, amelyekben fontos infókat találtok.

Hozzászólások

Sokkal többet ártott, mint használt a modellváltás a Corvinus oktatói szerint: "rendszerváltást" szeretnének

Több mint száz oktató, kutató és egyetemi dolgozó írta alá a Budapesti Corvinus Egyetem szakszervezetének állásfoglalását, amely szerint a modellváltás súlyos károkat okozott az intézménynek. A dokumentumban az egyetemi autonómia helyreállítását, a KEKVA-rendszer megszüntetését és a szenátus újraválasztását követelik.

Szabadság, hozzáférés, autonómia: kilenc szakszervezet közös kiáltványa a felsőoktatás valódi megújításáért

Kilenc szakszervezet – az FDSZ-BME, az FDSZ-BCE, az FDSZ-MKE, az FDSZ-MOME, az FDSZ-PTE-SZD, az MZTSZ-Zeneakadémia, a TDDSZ PTE, a TDDSZ Kutatóhálózatok és a PSZ – közös kiáltványban fogalmazta meg a felsőoktatás kultúraváltásához szükséges elvi kereteket. A kezdeményezés célja, hogy alapot teremtsen a mögöttes szakpolitikai tartalom közös újragondolásához.