Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Budapesti Corvinus Egyetem nemzetközi gazdálkodás, gazdálkodási és menedzsment, valamint nemzetközi tanulmányok...
A Budapesti Corvinus Egyetem nemzetközi gazdálkodás, gazdálkodási és menedzsment, valamint nemzetközi tanulmányok alapképzése - tavaly ezen a három szakon húzták a legmagasabb ponthatárt, idén azonban valószínűleg az államilag finanszírozott jogászképzéshez kell majd a legjobb tanulmányi és érettségi eredmény, a túljelentkezés ugyanis húsz-huszonegyszeres.
A kormány döntése alapján az országban mindössze két helyen, az Eötvös Loránd Tudományegyetemen és a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen lehet állami ösztöndíjasként jogot tanulni, de ott is csak ötven-ötven elsőéves kezdhet szeptemberben ingyen.
Ezekért a helyekért minden eddiginél keményebb a verseny: az ELTE ötven állami ösztöndíjas helyére 1210-en, a Pázmányéra pedig 1096-an jelentkeztek. A vidéki egyetemek fizetős jogászképzései iránt már nem ilyen nagy az érdeklődés: a Debreceni Egyetem nappali képzését 315-en, a Miskolci Egyetemét 188-an, a Szegedi Tudományegyetemét 486-an, a Pécsi Tudományegyetemét pedig 410-en jelölték meg. Milyen ponthatárokra számítanak a jogi és a gazdasági karok oktatói? Összefoglalónkat itt olvashatjátok el.
Minden a ponthatárokról
Kedd délután az eduline is kint lesz a margitszigeti Pont Ott Partin, folyamatosan beszámolunk az eseményekről és a ponthatárokról. A budapesti POP programját itt, a szegedit itt, a pécsit itt, a szolnokit pedig itt találjátok.
Az ország négy orvosi karán is magasak voltak a ponthatárok 2011-ben, és jelentősen idén sem csökkennek majd: a Semmelweis Egyetemen 433, a debreceni, a szegedi és a pécsi egyetemen pedig 417 pontot kellett összegyűjteni. A fogorvosi képzésre sem lehetett bejutni 400 alatti pontszámmal: a debreceni, a szegedi és a pécsi egyetemen egyaránt 423 volt a ponthatár, a Semmelweisen ennél is jobb eredmény – 433 pont – kellett az államilag finanszírozott helyhez.
Debrecen, Pécs, Szeged - ezek voltak a legmagasabb ponthatárok
A Debreceni Egyetemen tavaly az előadóművészet-klasszikus ének szakirányon húzták a legmagasabb ponthatárt, 426 pont alatt senkit nem vettek fel, a második és harmadik legmagasabb ponthatár a fogorvosi (423) és a jogászképzésen (levelezőn 422, nappalin 418) volt.
A pécsi egyetemen a fizetős pszichológia szakhoz kellett a legtöbb – 437 – pont. A bölcsészszakok egy részéhez is legalább jeles bizonyítvány kellett: ókori nyelvek és kultúrák – klasszika filológia szakirányon 428, kommunikáció és médiatudományon 414, szociológián 401, politológián 422 volt a ponthatár.
A szegedi egyetem legnépszerűbb alapképzéseire sem volt könnyű bekerülni 2011-ben: nemzetközi tanulmányok (431 pont), pszichológia (430 pont, államilag finanszírozott és költségtérítéses formában is), ókori nyelvek és kultúrák – klasszika filológia (428 pont), politológia (424 pont) és fogorvosi (423 pont) képzésen voltak a legmagasabbak a ponthatárok.
A tíz legmagasabb ponthatár 2011-ben
Képzés
Intézmény
Ponthatár
Felvett hallgatók száma
nemzetközi gazdálkodás
Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Kar
463
117 fő
gazdálkodási és menedzsment
Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Kar
457
132 fő
nemzetközi tanulmányok
Budapesti Corvinus Egyetem Társadalomtudományi Kar
453
141 fő
kereskedelem és marketing
Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Kar
451
75 fő
turizmus-vendéglátás
Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Kar
451
41 fő
pénzügy és számvitel
Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Kar
451
126 fő
alkalmazott közgazdaságtan
Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdaságtudományi Kar
451
54 fő
kommunikáció és médiatudomány
Budapesti Corvinus Egyetem Társadalomtudományi Kar
451
21 fő
emberi erőforrások
Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdaságtudományi Kar
449
19 fő
gazdaságelemzés
Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdaságtudományi Kar