Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A HÖOK legújabb felmérésre rámutat, hogy a hallgatók szerint még év közben is gyakoriak az intézményi tájékoztatás hiányosságai és a váratlan módosítások az egyetemeken.
Véget értek az ünnepek, folytatódhat a tanulás. Ennek örömére összegyűjtöttük a vizsgaidőszak tíz olyan pillanatát, amik az összes egyetemistának ismerősek lehetnek. Ti magatokra ismertek?
Mindenki máshogy éli túl a vizsgaidőszakkal járó stresszt és álmatlan éjszakákat, ezért tuti recepttel nem szolgálhatunk – és sajnos levizsgázni sem tudunk helyettetek –, de adunk néhány tanácsot, ami nekünk anno bevált, így hátha nektek is tudunk vele segíteni.
A felsőoktatási intézmények többségében hétfőn elkezdődtek a tavaszi szemesztert lezáró vizsgák, bár vannak olyan egyetemek is, ahol már a múlt héten elindult a félévzárás. Annak ellenére, hogy május 10-től személyesen is meg lehet szervezni a számokéréseket, a legtöbb helyen úgy döntöttek, erre az egy-két hétre már nem hívják be a hallgatókat.
Véget ért az őszi szünet, kezdődik az újabb hajrá a vizsgaidőszak előtt, de meddig tart majd? Összeszedtük, hogy meddig tart a szorgalmi időszak, mikortól indulnak a vizsgák és mikor tartják az utóvizsgahetet az egyetemek.
Minden országban más módszert találták ki az érettségikkel kapcsolatban. Van, ahol megtartják, van ahol törölték, nincs egységes stratégia, de az biztos, hogy idén nem lesz mindenhol érettségi.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) javaslata alapján a járványhelyzetre tekintettel, szigorú óvintézkedések mellett májusban adhatnak számot tudásukról a szakképző intézményekben vizsgázók - közölte a tárca vasárnap az MTI-vel. A minisztériumi javaslatról a jövő héten születhet kormánydöntés.
A vizsgaidőszak javában tart, az egyetemisták pedig napról napra közelebb jutnak a nehéz hetek végéhez. Most összeszedtünk hat olyan hallgatót, akikkel minden egyetemen találkozhattok ebben az időszakban.
Mennyit tanultak a szemeszter közben és hogyan halogatták a vizsgákra való felkészülést a 19. század végén a budapesti egyetemisták? Zseniális beszédről tett közzé fotót az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltára.
Mikor tartják a vizsgákat az egyes egyetemeken, főiskolákon, és mit kell tudni a szabályokról? Honnan szerezhetitek be a szakirodalmat és hogyan dolgozzátok fel? Milyen tanácsokat érdemes megfogadnotok és milyen appokat használhattok a hatékony tanuláshoz? Tippek és tudnivalók a következő hetekre.
Még most érdemes kivenni a beadandókhoz, vizsgákhoz szükséges könyveket, az ünnepi időszakban ugyanis a fővárosi és egyetemi könyvtárak nem nyitnak ki vagy több napon zárva tartanak. Itt vannak a információk, hogy ne érjen kellemetlen meglepetés titeket.
Ez az első évetek az egyetemen vagy főiskolán? Eddig csak hírből hallottátok, hogy milyen a vizsgaidőszak, de már most a hátatok közepére sem kívánjátok az egészet? Most összegyűjtöttünk néhány tippet, hogy egyszerűbb legyen a következő időszak.
Hamarosan itt a vizsgaidőszak, a legtöbb egyetemi könyvtár pedig alkalmazkodik a hallgatók igényeihez és meghosszabbítják a nyitvatartási idejüket. Ez jó hír azoknak, akik az utolsó pillanatig halogatják a felkészülést, illetve a zajos kollégiumban lakóknak is, akik csendes környezetben szeretnének felkészülni a vizsgákra.
Nehezen osztjátok be az időtöket, vagy csak a vizsgaidőszak közeledtével érzitek úgy, hogy szükségetek lenne egy kis segítségre? Ezzel a négy ingyenes alkalmazással könnyebben boldogulhattok.