Ezt a videót nézzétek meg, ha látni szeretnétek, mit tesz a testtel a túl sok ülés
Az emberi testet nem napi nyolc-tíz óra ülésre találták ki. Napi tudomány.
Az emberi testet nem napi nyolc-tíz óra ülésre találták ki. Napi tudomány.
A vizsgaidőszakban majdnem mindenki kihagy egy-két éjszakát. A TED Ed videójából kiderül, mi történik, ha napokig ébren maradtok.
Zavart látás, émelygés, fényérzékenység - ezek mind a migrén tünetei. De vajon mi történik az agyunkban a lüktető fejfájás közepette?
Méz, glükóz, laktóz, fruktóz - mind a cukor fajtái, de mégis mi teszi őket ellenállhatatlanná?
Szeretnétek hatékonyan dolgozni, de mindig csak halogatás a vége? Nézzétek meg a lenti videót és garantáltan átgondoljátok az időbeosztásotokat.
Bizonyos filozófiai kérdésekre már az ókori görögök is keresték a választ, de nem meglepő, hogy a válasz sokszor újabb és újabb kérdésekhez vezetett.
A szótárak történelme egészen az 1600-as évekig nyúlik vissza, összeállításuk folyamata azonban sokat változott, ahogy telt az idő.
Azon kívül, hogy nem okoz gondot egy külföldi nyaralás vagy felirat nélkül is tudtok filmeket és sorozatokat nézni eredeti nyelven, vannak más előnyei is a két- vagy többnyelvűségnek.
Újra meghosszabbították az országos hőségriadót, egyre melegebb és melegebb van napközben. Másfél-két liter víz a minimum egy forró napon - ezt mindenki tudja. De mi lenne velünk, ha egyáltalán nem innánk vizet?
Mivel még pár hétig minden a foci körül forog, hoztunk nektek egy rövid, de annál izgalmasabb videót arról, hogyan kapcsolódik Newton és a Magnus-hatás a meccsekhez.
Nektek is eszetekbe jutott már a kérdés, milyen lehet kutyának lenni, vagy hogy éreznek-e a halak fájdalmat? A következő két kérdést talán mindenki feltette már magának, azonban a világon senki sem tudja rájuk a választ. Szerintetek mivel kapcsolatosak?
Napról napra egyre többen teszik fel a kérdést: vajon meddig kell még várni, hogy minden visszatérjen a megszokott kerékvágásba, mikor ér véget a világjárvány? Erre a kérdésre keresi a választ a TED-Ed egyik zseniális videója.
Érettségi, szakdogaírás és vizsgaidőszak előtt különösen aktuális a kérdés: mi az a stressz-faktor, ami már a testünkre is hatással van, és hogyan érdemes kezelni a stresszhelyzeteket? Érdekes videót hoztunk.
Nem szégyen beismerni, ha valami nem sikerül, Platónnak is volt pár olyan gondolata, ami nem állta ki az idő próbáját. Itt vannak a legrosszabb ötletei.
Ha eddig nem is volt időtök vagy lehetőségetek ilyesmire, a távoktatás vagy a home office tökéletes alkalom lehet ahhoz, hogy belevágjatok a 30 napos kihívásba.
A TED-Ed tudományos előadásai ingyen (angolul, de szükség esetén magyar felirattal) elérhetőek bárkinek, most egy újabb érdekes videót hoztunk.
Egy kényelmes állás és a kényelmes élet nem mindig jelenti azt, hogy az ember boldog a mindennapjaiban. Hoztunk nektek egy videót, két kérdést és rengeteg ingyenes kurzust, amivel kideríthetitek, mi az igazi szenvedélyetek.