Bojkottálja a pedagógusok NAT-vizsgáját a Tanítanék
Úgy vélik, a vizsga felesleges, megalázó és elvonja a figyelmet a valós problémákról.
Úgy vélik, a vizsga felesleges, megalázó és elvonja a figyelmet a valós problémákról.
A június 12-17. közötti demonstráció a szavazás napján lesz, melynek időpontját egyelőre nem lehet tudni.
A szakszervezet szerint példátlan, hogy egy online petíciót ennyien aláírjanak.
Nem csak Budapesten, de számos vidéki településen is.
Az első információk szerint május 30-tól egészen június 1-ig tüntetnek majd.
Már több mint négyezren jelezték a felmondásukat, amennyiben a kormány bevezeti a státusztörvényt. Közben új petíció is indult, ebben azt próbálják megakadályozni, hogy a törvény az Országgyűlés elé kerüljön.
Szerintük a köznevelési államtitkár nem alkalmas a rábízott feladatok ellátására.
Törley Katalin a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnáziumban tanított – egészen addig, amíg polgári engedetlenségi akciói miatt el nem bocsátotta a tankerület.
Nem a Tanítanék, hanem a Hír TV egyik riportere beszélt Tordai Bencével azon a felvételen, amelyet a híradóban bejátszottak - írja a Facebookon a Párbeszéd képviselője.
A parlament karzatán demonstráltak hétfő este diákok és tanárok – az ülést az Országgyűlés alelnöke megszakította.
Nemrég jelentette be a Belügyminisztérium, hogy három budapesti gimnázium nyolc tanárát rúgták ki polgári engedetlenség miatt, ezért ma estére tüntetést hirdetett a Tanítanék Mozgalom.
“Hihetetlen és megalázó, hogy a kormány képviseletében Maruzsa Zoltán államtitkár még mindig nem tudott előállni olyan javaslattal, ami legalább a pedagógusok napi megélhetési problémáit rendezi” – így reagált a Tanítanék Mozgalom arra, hogy ismét eredménytelenül zárult a tárgyalás a kormány és a két nagy pedagógus-szakszervezet sztrájkbizottsága között.
A budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium tantestületének legalább negyven százaléka polgári engedetlenségi akcióba kezd hétfőn – mondta Törley Katalin, a Tanítanék Mozgalom képviselője, a gimnázium tanára.
Nagyon rövid határidőt kaptak az egyetemek és főiskolák a 2024-es felvételi átalakítás legfontosabb kérdéseinek tisztázására.
Egy kezdő óvodapedagógus bére nem több, mint 210 ezer forint, így aztán nem csoda, hogy már most súlyos a hiány a szakemberekből – írja a Tanítanék Mozgalom.
Még idén emelje az oktatásban dolgozók fizetését a diplomás-átlagbér szintjére a kormány – többek között ezt követeli a Tanítanék Mozgalom.
Nyílt levelet írt a belügyminiszternek és a közoktatási államtitkárnak a Tanítanék Mozgalom, amely azt írja: ha szeptember 2-ig nem tesznek ígéretet arra, hogy a kormány még idén teljesíti a követeléseiket, „akkor szeptemberben az oktatás nem fog megkezdődni a megszokott keretek között”.
Már 20 millió forint gyűlt össze a sztrájkalapban, amelyből a Tanítanék Mozgalom azokat a sztrájkoló pedagógusokat támogatja, akik komoly anyagi nehézségekkel szembesülnek a munkabeszüntetés miatt levont bér miatt.
Miért harcolnak a polgári engedetlenségi akcióba kezdő pedagógusok? Erről is beszél a Tanítanék mozgalom Facebook-oldalán közzétett videóban Törley Katalin, a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium tanára, aki szerint „ha összezúzott gerincű tanárok vannak a tantestületekben, nem tudnak majd szabad, döntésképes állampolgárokat nevelni a gyerekekből”.
Oktatási minimumról szóló megállapodást írtak alá pedagógusok és oktatók, valamint ellenzéki pártok képviselői hétfőn Budapesten, a közös javaslatokat tartalmazó dokumentumot pedig közzé is tették.