Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Kemény időszakot élnek meg a távoktatásban tanuló diákok - és még mindig nincs vége, de jó hír, hogy már tényleg nem tart sokáig. Mutatunk néhány indokot amiért megéri kitartani és sikerrel zárhatjátok a félévet.
Úgy érzitek, hogy a digitális oktatásban még könnyebb elvonni a figyelmeteket a tanulásról? Ezzel nem vagytok egyedül. Most összegyűjtöttünk néhány hasznos tanácsot, melyeknek a betartásával egyszerűbb lehet a tananyagra koncentrálni.
A koronavírus terjedésének lassításáért március 16-tól minden iskola bezárt, a tanároknak és a diákoknak pedig digitális távoktatásra kellett átállniuk. A hirtelen változásra több ezer egyetemista és tanár reagált: egy hétvége alatt megalkották az Oktatás Online Digitálisan honlapot, az OKTONDI-t.
Jocó bácsi, vagyis Balatoni József történelemtanár diákjai izgalmas - érettségire felkészítő - oktatóvideókat készítettek. A tanár maga is büszkén osztott meg belőlük néhányat, nézzétek meg őket.
Összeszedtünk nektek 5 olyan applikációt, ami segítség lehet a biológiai tanulásban, de akkor is jól jön, ha csak szeretik a bioszt és érdekel titeket.
A bezárt egyetemi könyvtárak miatt úgy gondoljuk, hasznotokra lehetnek a következő online adatbázisok. Ezeken keresztül számos szakirodalmat érhettek el, amely különösen szakdolgozatíráshoz életmentő lehet.
Tizenöt pedagógus fogja megtanulni az Amerikában kidolgozott tanulási eljárás, a Komplex Instrukciós Program (KIP) alapjait és legfontosabb tudnivalóit az egyik nyírteleki iskolában. Kísérleti jelleggel már ebben az iskolai tanévben is alkalmazni fogják az új módszereket, a 2021/2022-es tanévtől kezdve pedig teljesen beépítik a pedagógiai programba.
Bár úgy tűnhet, még bőven van idő a 2020-as érettségi kezdetéig, higgyétek el, gyorsan elmennek a hetek és hirtelen ott találjátok magatokat a vizsga felett ülve. Összeszedtünk néhány tippet arra az esetre, ha már most elkezdenétek a felkészülést.
Szeretnétek szakmát szerezni, de nincs túl sok időtok a tanulásra? Vagy csak kipróbálnátok magatokat valami újban, komolyabb elköteleződés nélkül? Akkor érdemes elolvasnotok a következő listát, ugyanis most olyan képzéseket gyűjtöttünk össze, amelyeket néhány hónap alatt elvégezhettek.
Bár közeledik a vizsgaidőszak vége, azért ez még sok egyetemista nem igazán érzi. Ki az, aki már végzett, és ki az, aki még szorgalmasan tanul, vagy éppen szenved?
Mi az a VPN? Miért érdemes már az egyetem első évében megismerkednetek vele? És miért lesz hasznos nektek a későbbiekben? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Az egyetemisták nyakán a vizsgaidőszak, ezen a héten sokan vizsgáznak, míg másoknak a legtöbb időpontját januárra tették. Hasznos tanácsokat adunk a felkészüléshez az ünnepek kapcsán is.
Mikor tartják a vizsgákat az egyes egyetemeken, főiskolákon, és mit kell tudni a szabályokról? Honnan szerezhetitek be a szakirodalmat és hogyan dolgozzátok fel? Milyen tanácsokat érdemes megfogadnotok és milyen appokat használhattok a hatékony tanuláshoz? Tippek és tudnivalók a következő hetekre.