Elkezdődött a tankönyvek kiszállítása az iskolákba
Már úton vannak a tankönyvek a szeptemberi iskolakezdéshez.
Már úton vannak a tankönyvek a szeptemberi iskolakezdéshez.
Nem kell aggódni, mert szeptemberre minden iskolában ott lesznek a tankönyvek – derült ki Maruzsa Zoltán, a Belügyminisztérium köznevelési államtitkárának sajtótájékoztatójából.
Több mint hárommillió tankönyvet nyomtatnak ki az ország részére.
Nyilvánosságra hozta az Oktatási Hivatal a 2024/2025-ös tanév tankönyvjegyzékét.
Az egyetem oktatói által szerkesztett kötetekkel az intézmény a továbbtanulásról szóló döntést szeretné könnyebbé tenni a diákok számára.
Az élelmiszerek árát is lekörözték a tankönyvek.
Pénteken indul a 2023/24-es tanév, a Belügyminisztérium államtitkára szerint minden készen áll arra, hogy az iskolák fogadhassák a diákokat.
Maruzsa Zoltán, köznevelésért felelős államtitkár felhívta a figyelmet arra, hogy a most kiszállítandó tételekkel jelentős fejlesztés zárul le.
Bár a nemzetközi méréseket figyelembe véve Olaszországban sem teljesítenek jobban a diákok, mint Magyarországon, egy Rómában dolgozó tanár beszámolója alapján mégis kellemesebb körülmények között tanítanak az olasz pedagógusok, mint a magyarok.
Azt írták, következetesen használt szinonimáról van szó.
A szélsőséges hindu nacionalista kormány oktatási minisztere a bizonyított és széleskörben elfogadott tudományos elméletet tudománytalannak tartja, mert „senki sem látott még majmot emberré változni”.
Meg kell becsülni az ismereteket, de baj, ha az oktatás célja, hogy információkkal tömjük tele a diákok fejét – mondja Nahalka István oktatáskutató az Eduline-nak. Szerinte, bár ezt nehéz megbecsülni, az iskolák ötöde tudna élni az autonómiával, viszont az a pedagógus, aki belekóstolhat a nagyobb szabadságba és kap is hozzá elég segítséget, könnyen tud fejlődni. Státusztörvényről, alapműveltségről, készségfejlesztésről és illegális mozgástérről is beszélgettünk a szakemberrel, aki korábban tanterveket és tankönyveket is írt. Interjú.
Tíz éve, 2013 végén fogadták el azt a törvényt, amely mára szinte teljesen monopolizálta az állam kezében a tankönyvpiacot. A szakemberek szerint a gyermekbetegségeket leküzdötték, de a színvonal vegyes. A kormány ugyanakkor az ingyenességet hangsúlyozza és elégedett a könyvek minőségével. A szülők viszont nem mindenhol, ezért mai napig előfordul, hogy saját szakállukra megvesznek más könyveket, munkafüzeteket is, hivatalosan csupán „taneszközként”. Ezt a lehetőséget azonban nagyban beszűkítheti az új NAT bevezetése.
A Katolikus Pedagógiai Intézet által kiadott a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 10. osztályosoknak szóló irodalom szöveg- és feladatgyűjteményéről van szó.
Bár április 6-án elkezdődött a jól megérdemelt tavaszi pihenés, ez a hét sem telt eseménytelenül. Kiderült, melyik tankönyvekből tanulhatnak a diákok a következő tanévben, már több mint háromezren írták alá, hogy felmondanának, ha elfogadják a státusztörvényt, közben pedig vészesen közeleg a tavaszi érettségi. Mutatjuk, mik voltak a hét legfontosabb történései.
Nyilvánosságra hozta az Oktatási Hivatal a 2023/2024-es tanév tankönyvjegyzékét.
Arról a nyolcadikos tankönyvről van szól, amely még az ukrán külügyminisztérium figyelmét is felkeltette. A hvg.hu úgy értesült, Maruzsa Zoltán államtitkár nem nyitott az egyeztetésre.
2020-ban még a tankönyvrendelések 14 százalékát tették ki a magánkiadók könyvei, 2021-re 12 százalékra esett vissza az arányuk. A tankönyvesek szerint a kormány minden módon száműzni akarja az iskolákból a magánkiadók köteteit.
A héten kiderült, hogy nem tervez külön minisztériumot az alakuló kormány az oktatásnak, a Budapesti Corvinus Egyetem szenátusa megszavazta az egyetem átalakítását, egy hét múlva startol a 2022-es érettségi szezon és megmutattuk Magyarország legjobb száz középiskolájának listáját. Itt vannak a hét oktatási hírei.
Nyilvánosságra hozta az Oktatási Hivatal a 2022/2023-as tanév tankönyvjegyzékét.