A világ összes tanulójának csupán egyharmada ülhetett vissza az iskolapadba
A diákok alig fele tér vissza az iskolapadba a világon a jelenlegi iskolakezdéskor - számolt be erről kedden az ENSZ Oktatási, Tudományos és Kulturális Szervezete (UNESCO).
A diákok alig fele tér vissza az iskolapadba a világon a jelenlegi iskolakezdéskor - számolt be erről kedden az ENSZ Oktatási, Tudományos és Kulturális Szervezete (UNESCO).
Becsengettek a 2020/2021-es tanév első napján, a tanévkezdés azonban sok izgalommal és felkészüléssel járt. Az első iskolai nap a hagyományos oktatásban pedig nem volt eseménytelen - több iskolát már most bezártak a fertőzések miatt. Összeszedtük, amit szeptember 1-jén érdemes tudni.
Elindult a tanév - és bármilyen meglepő is lehet, egy friss felmérés alapján a legtöbb magyar diák gyalog jár iskolába. Ti mivel közlekedtek?
Magyarországon sem minden iskolában indult hagyományosan a tanév, olyan suli is van, ahol a fertőzések miatt csak egy hét múlva indulhat el a tanítás. De mi a helyzet külföldön? Megnéztük, hogyan indul (vagy éppen nem indul) a tanév más országokban.
Már az előző félév is nagy kihívás volt mindenkinek, szülőknek, tanároknak, diákoknak. Az őszi félévben is fel kell készülni arra, hogy bármi megtörténhet, hiába indul el hagyományosa módon az oktatás.
Van olyan iskola, ahol a tanárok takarították augusztusban a tantermeket és az épületet - mondja el a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke, az érdekképviselet tanévnyitó sajtótájékoztatóján. A PSZ Orbán Viktorhoz fordul a pedagógustársadalom problémái miatt.
Szomorkásan, esőkkel és zivatarokkal indul az 2020/2021-es tanév, hamarosan pedig mindenhol becsengetnek. Mutatjuk, mi vár még a diákokra ebben az évben.
Kísérleti jelleggel fél órával később kezdődik a tanítás hat debreceni középiskolában - közölte a városháza, az intézkedés csökkentheti a zsúfoltságot a közösségi közlekedés járművein a jelenlegi járványügyi helyzetben.
Legalábbis nem a hagyományos formában, ugyanis a komplett tanári kar karanténba vonul.
Ma kezdődik a 2020/2021-es tanév és bár hagyományos formában indul, lehet, hogy nem abban ér majd véget. Azonban egy valami már most biztos: ez a tanév merőben más lesz, mint amit eddig megszokhattunk. Ugyanis nem csak a járvnyhelyzet befolyásolja a tanév menetét, hanem a rengeteg változás, szabálymódosítás is, ami 2020. szeptember 1-jén lép hatályba. Összeszedtük a legfontosabbakat.
Nem csak nálunk, hanem a legtöbb országban szeptember elsejével újra elindul a tanév és az iskolába járás. De vajon veszélyes a sulik újranyitása?
Holnap ilyenkor már mindenki újra az iskolapadban várja majd, hogy kiderüljön, hogyan is fog kinézni az idei tanév. A kérdéslavina azonban elindult és a facebook-csoportokba már érkeznek a különösebbnél különösebb - sajnos jogos - kérdések és válaszok.
Az iskoláké lesz a felelősség a járványügyi kérdésekben, de az oktatási tárca nagyvonalúan biztosítja majd a fertőtlenítőszert.
A jelenleginél nagyobb szigort is elfogadnának a szülők, ha az idei iskolakezdésről kérdezik őket. A hvg.hu utánajárt, mi az általános vélemény a tanévkezdés előtt pár nappal.
Több országban is a tanévkezdés elhalasztásával válaszolnak a legújabb járványügyi fejleményekre.
Korlátozásokkal készülnek az új tanévre egész Európában a koronavírus-fertőzés veszélye miatt.
Szeptemberben diák- és tanári érdekképviseletek is sztrájkra készülnek Spanyolországban, hogy így követeljék a biztonságos tanévkezdést.
Ugyanis az Európai Unió következő fejlesztési ciklusában helyet kap ez a köznevelési stratégia is, ami a 2021 és 2030 közötti időszakra vonatkozik majd.
Minden iskolában - meghatározott fertőtlenítőszerrel - nagytakarítást végeznek a tanév kezdetén, és ezt minden nap meg kell ismételni.