Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A héten minden a tiltakozó tanárokról szólt, akik egy sokezres tüntetést tartottak szombaton, így a pedagógusok és a kormán harca aligha lesz olyan, mint előtte. Azonban ezen kívül is mozgalmas volt az elmúlt hét nap. Összeszedtük a legfontosabb történéseket.
A rasszizmusról beszélt egy amerikai tanár, egy diákja viszont nem értett egyet az elhangzottakkal. Nem mindennapi tanóra lehetett, az biztos. Az erről készült videót rengetegen látták már.
Miskolcon, Budapesten és további kilenc városában vonultak utcára délután a pedagógusok. A megmozdulások előtt az azokat kirobbantó miskolci Herman Ottó Gimnázium tantestületének nyílt levelét már közel 30 ezren írták alá, köztük 600 intézmény. Többek közt leterheltség, a forráshiány és a központosítás a legnagyobb gond a tiltakozók szerint.
Állítólag szexet kér a jobb jegyért cserébe, és perverz viccekkel traktálja a diákokat egy soroksári iskola földrajztanára. Kollégája szerint az esetről hiába számolt be az iskola vezetésének, nem történt semmi. Miután a sajtóhoz fordult, kirúgták – már nem a zaklatással vádolt pedagógust, hanem a nyilvánossághoz forduló kollégáját.
A következő két hét mozgalmas időszaka lesz a közoktatásnak. Rövid időn belül három tüntetés is lesz, ebből az egyik mindjárt holnap, ráadásul egyszerre több nagyvárosban mennek utcára tanárok, diákok és szülők. Sőt, más ágazatok érdekvédő szervezetei is támogatják a megmozdulásokat.
Horváth Péter, a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke interjút adott a Mandinernek. Ő nem látja olyan borúsan a helyzetet, de azért jó pár kritikával egyetért.
Balog Zoltán szerint mindenkinek, így a tanároknak és a diákoknak is többet kell dolgozni, tanulni, hogy versenyképes legyen az oktatás. Egyébként meg a miniszter gyerekkorában is a szülők vitték a vécépapírt az iskolába.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) szerint semmilyen érdemi megállapodás nem jött létre az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) köznevelési államtitkárságával folytatott egyeztetésen.
Egy szomáliai kisfiú eddig alig tudott iskolába járni, de magától rájött, hogyan építhet távirányítós autókat és repülőket. Ezután fordult jóra a sorsa.
Napról-napra újabb szervezetek jelentik be, hogy támogatják a miskolci Herman Ottó Gimnázium tantestületének tiltakozását az oktatás jelenlegi állapotával szemben. A szervezők célja már egy országos hálózat létrehozása, ami nem titkoltan nyomást akar gyakorolni a kormányra oktatásügyben.
Hosszú és dühös levelet küldött a boon.hu szerkesztőségének a miskolci Herman Ottó Gimnázium tantestülete. Ebben a már ismert problémákat sorolják fel, de arról írnak, hogy eddig bírták, és ha sürgősen nem lesznek változások, akkor az egész oktatási rendszer veszélybe kerül.
Szeptembertől 3,4 százalékkal emelkednek a pedagógusbérek, ami havonta 3-15 ezer forint közötti összeget jelent az érintetteknek - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) köznevelésért felelős államtitkára.