Így kellett megoldani a középszintű töriérettségi tatárjárásról szóló esszéfeladatot
A középszintű történelemérettségi első hosszú esszéjének megoldási javaslatát itt találjátok.
A középszintű történelemérettségi első hosszú esszéjének megoldási javaslatát itt találjátok.
A középszintű történelemérettségi második rövid esszéjének megoldási javaslatát itt találjátok.
A középszintű történelemérettségi első rövid esszéjének megoldási javaslatát itt találjátok.
A középszintű történelemérettségi első, rövidebb feladatokból álló részében összesen 50 pontot lehetett gyűjteni. Itt találjátok a szaktanár által kidolgozott, nem hivatalos megoldást.
Középszinten és emelt szinten eltér a dolgozatok osztályozása, mutatjuk a szabályokat.
Több tízezer érettségizőhöz jutott el a hét elején az a Facebook-poszt, amelynek szerzője azt állította: biztosan tudja, hogy idén a középszintű történelemvizsgán a Horthy-korszak külpolitikájáról, az ENSZ működéséről és Mátyás király belpolitikájáról kell majd esszét írni. A végzősök egy része komolyan is vette a tippet, amelyről szerda délelőtt kiderült, hogy fals volt. A diákok egészen más esszétémákat kaptak az írásbelin, de így sem jártak rosszul.
Annyira sok variáció nem volt - ti melyik esszépárt írtátok meg a mai töriérettségin? Szavazzatok!
Klasszikus, a középszintű töriérettségihez passzoló esszéfeladatokat kaptak idén a diákok, akik a Kádár-korszakról, az athéni demokráciáról, a második ipari forradalomról és az Árpád-kor magyar történelemről is írhattak esszét a vizsga második részében.
Az Eduline által megkérdezett történelemtanár szerint változatos témákat kaptak a diákok a középszintű érettségi első részében. A vizsgázóknak többek között a zsidó vallásról, a reformációról, a Horthy- és a Rákosi-korszakról, a magyarországi romákról szóló kérdéseket is meg kellett válaszolniuk a megadott képek, grafikonok, szövegek alapján.
Az athéni demokráciáról, a Kádár-korszakról, az Árpád-kori magyar történelemről és a második ipari forradalomról is kaptak esszéfeladatot a diákok a középszintű töriérettségi második részében.
A bolsevik ideológiáról és a két világháború közötti szovjet-orosz történelemről, a Rákosi- és a Horthy-korszakról, a magyarországi romákról, a reformációról és a zsidó vallásról is kaptak kérdéseket a diákok a középszintű történelemérettségi első, rövid feladatokból álló részében.
Középszinten három, emelt szinten négy óra munka vár a töriből érettségizőkre.
Úgy tűnik, hogy a töriérettségire készülő diákok egyszerre rohamozták meg este a történelmi témákat is feldolgozó oldalt. A helyzet ismét mémeket szült az érettségis Facebook-csoportokban.
Szerdán a törivizsgákkal folytatódott a 2022-es érettségi időszak, középszinten 66 ezren, emelt szinten majdnem nyolcezren írásbeliztek délelőtt. Az Eduline-on ma is minden fontos infót megtaláltok a feladatokról, a vizsga után jövünk a szaktanár által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokkal, délután pedig diákokat és tanárokat kérdezünk a feladatsorról.
Ma töriből vizsgáznak az érettségizők: összeszedtük, milyen feladatok várnak rájuk, és mennyi időt kapnak az írásbelire. Mutatjuk a legfontosabb szabályokat.
Hány esszét kell írnotok a középszintű töriérettségin? Mire érdemes odafigyelni, mikor kiválasztjátok a feladatot, és milyen témák kerülhetnek elő a vizsgán? Mutatjuk a legfontosabb szabályokat.
Milyen történelmi atlaszt vihettek be szerdán a töriérettségire? És melyik résznél érdemes elővenni?
A dualizmus kora, az ipari forradalmak és a hidegháború is visszatérő téma a közép- és az emelt szintű történelemérettségin. Mutatjuk, milyen leckéket érdemes még átnézni,
A középszintű töriérettségin megszerezhető maximális 100 pontból 50 a szöveges, kifejtendő feladatokra jár. De mi a tökéletes esszé titka?
Indulnak a 2022-es érettségik: a magyarral, a matekkal, aztán törivel, majd a választható nyelvekkel kell megküzdeniük a diákoknak az első héten. De hány pontot szerezhetnek?