Hagysz nyomot a világban?
Fontos neked a környezetvédelem? Szeretnél valóban tenni azért, hogy egy élhető(bb) bolygón éljünk? A zöld nem csak egy szín számodra? Van egy jó hírünk neked.
Fontos neked a környezetvédelem? Szeretnél valóban tenni azért, hogy egy élhető(bb) bolygón éljünk? A zöld nem csak egy szín számodra? Van egy jó hírünk neked.
A redmondi óriás céges csoportmunka alkalmazása óriási ismertségre tett szert a járvány első hulláma alatt, hiszen egy csapásra megismerte rengeteg tanár és diák is. Ez azonban csak az első lépés a felé, hogy a digitális oktatási módszerek beépüljenek az iskolák mindennapjaiba, amelyből a diákok és tanáraik is profitálnak.
A járvány miatt elképesztő mértékű érdeklődés alakult ki a különféle videókonferencia-megoldások és egyéb online kommunikációs felületek iránt. Sok új játékos is feltűnt a színen, de kiderült, hogy az egyik, főleg nagyvállalati környezetben alkalmazott technológia a digitális oktatásban is fényesen helyt tudott állni.
Hogyan valósult meg a távoktatás a magyar egyetemeken? Megnéztük, ki-hogyan oldotta meg az online órákat, vizsgákat és az egyetemi élet 2.0-t.
Két kézzel kapkodnak a cégek a képzett informatikusok után, viszont a nők még 2020-ban is csak elvétve találhatóak meg ezen a területen. A megoldást a képzések és a kifejezetten fiatal lányoknak szánt programok jelentik.
Magyar egyetemek között hirdetett fotóversenyt a kulturális csereprogramokra szakosodott Camp Leaders Hungary Kft. A verseny nyertesével, az ELTE-s Sós Viktóriával beszélgettünk arról, milyen is kajak-kenu oktatóként kint dolgozni az USA-ban.
Idén először a magyar egyetemek között is fotóversenyt hirdetett a kulturális csereprogramokra szakosodott Camp Leaders Hungary. Nyolc egyetem hallgatói szuper fotókat készítettek az Antilop-kanyonban, a Brooklyn hídon vagy éppen New Yorkban. A Budapesti Műszaki Egyetem, a Corvinus, a METU vagy a Pécsi Tudományegyetem diákja csinálta szerintetek 2019-ben a legjobb képet? Most ti dönthetik el, hogy melyik egyetem nyerjen!
A stabil angoltudás ma alapvető feltétel a munkaerőpiaci érvényesüléshez, ráadásul a világnak azon a felén, ahol mi is élünk, egyértelműen az angol a közös nyelv. De felmerül a kérdés: ha igazán tudatosan választanátok, és készültök a jövőtökre, melyik nyelv a második?
Pillanatokon belül kezdődik a tanév, és ha most mentek középiskolába, számológépre biztosan szükségetek lesz. Ha tudatosan készültök, valószínűleg már többször is végigpörgettétek a fejetekben, hogy hosszú távon mi mindent kell tudnia egy ilyen kütyünek. Segítünk egy kicsit.
Önkéntesség, nyelvtanulás, duális szakképzés, munka itthon vagy külföldön – egy sikertelen felvételi után sem dől össze a világ, még számos lehetőség áll előtted. Egyelőre még keveseknek jut eszébe a duális szakképzés felé venni az irányt, pedig a szakmatanulás számtalan előnnyel jár. Különösen, ha műszaki hiányszakmát választasz.
Papírmentes, kifejezetten a Z és az Y generációra szabott, gyors: ezt ígéri az új akkreditált nyelvvizsga, amelyre már lehet jelentkezni.
Milyen lehetőségei vannak egy olyan felvételizőnek, aki úgy dönt, a külföldi egyetemek és a hazai „sztárszakok” helyett a természettudományos képzéseket célozza meg? Milyen furcsa sztereotípiákkal kell megküzdeniük a képzőhelyeknek az évről évre csökkenő számú jelentkezőért? Olyan hallgatókat kérdeztünk, akik egy dologban biztosak: jó helyen vannak.
Milyen lesz a világ tíz, húsz vagy harminc év múlva? Ki tudja megmondani, hogy az a tudás, amit ma kapsz, hasznosítható lesz-e később? Segítünk: senki. Azt viszont tudjuk, most mivel nem nyúlhatsz mellé.
Az iroda egyik sarkában Messenger-megbeszélést folytat az egyetemről néhány hónapja kikerült munkatárs, két asztallal arrébb az egyik legrégebbi, több évtizede a cégnél dolgozó kolléga a beszámolóján dolgozik a Z generáció számára meglepő eszközökkel: papírral és tollal. A munkahelyi csapat fele szívesebben dolgozik otthonról, a másik fele nap mint nap megjelenik az irodában reggel kilenckor. Mit lehet kezdeni az ehhez hasonló generációs különbségekkel a munkahelyeken? Szakemberekkel beszélgettünk.
Aki biztosra akar menni, az áprilisi nyelvvizsgára jelentkezik – ezt a tanácsot érdemes megfogadniuk az egyetemre-főiskolákra jelentkezőknek, ha biztosan meg szeretnék kapni a nyelvvizsga-bizonyítványukért járó 28 vagy 40 többletpontot. Értékes pontokról van szó: sokszor ezen múlik, bekerül-e egy jelentkező a kiválasztott szakra.
Milyen béren kívüli juttatásokra számíthatnak a pályakezdők? Hogyan változnak a cafeteria szabályai a következő évtől? Horváth Tamással, a Prohuman cafeteria szolgáltatásainak üzletágvezetőjével beszélgettünk a legfontosabb tudnivalókról és a pályakezdőket is érintő változásokról.