Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének pécsi egyetemi szervezete és az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés is szolidaritását fejezi ki a pedagógusok január 31-i figyelmeztető sztrájkjával kapcsolatban.
"Döntött a bíróság! Nekünk adott igazat! Figyelmeztető sztrájk: 2022. január 31. 8-10 óra" - ezt a Facebook-posztot tette ki a Pedagógusok Szakszervezete.
Az utóbbi hetekben több szervezet és érdekképviselet is csatalakozott a két nagy pedagógus-szakszervezet január 31-re tervezett sztrájkjához - mutatjuk, kik és hogyan támogatják a tanárok első munkabeszüntetését.
Összegyűjtötte a leggyakoribb kérdéseket a január 31-i pedagógussztrájkról a Szülői Hang, amely arra kéri a szülőket, hogy jövő hétfőn reggel 8 és 10 óra között ne küldjék iskolába a gyerekeiket, így támogassák a sztrájkoló pedagógusokat.
Január 31-én kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak az iskolákban. Az elmúlt napokban több szakszervezet és szülői szervezet is bejelentette, hogy támogatja a sztrájkra készülő pedagógusokat.
Szolidaritási autós felvonulást szervez a pedagógussztrájk napján, január 31-én a Magyar Szakszervezeti Szövetség – így akarják támogatni a sztrájkoló iskolai dolgozókat.
„Hogyan tudtok nekünk segíteni? Azt kérjük, hogy erre a két órára, ha lehet, maradjon veletek a gyermeketek. Úgy tudtok most minket támogatni, ha kiürülnek az óvodák, iskolák” – írja a szülőknek írt üzenetében a január 31-i sztrájkra készülő Pedagógusok Szakszervezete (PSZ). Hozzátették: nem kérnének ilyet a szülőktől, ha nem lenne nagyon fontos, hogy harcoljanak az oktatásért.
„Baloldali kampányakcióról”, nem törvényes sztrájkról írt kedd esti közleményében az Emberi Erőforrások Minisztériuma. A két nagy pedagógus-szakszervezet szinte azonnal reagált, szerintük a tárca „súlyosan jogsértő kijelentéseket tesz”, amelyek alkalmasak arra, hogy a sztrájkra készülőket félrevezessék. Bírósághoz fordulnak.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezet (PDSZ) és a Pedagógusok Szakszervezet (PSZ) ma is tárgyalt az Emberi Erőforrások Minisztériumával, azonban megegyezni ismét nem tudtak.
Újra az Emberi Erőforrások Minisztériumában tárgyal a két pedagógus-szakszervezet sztrájkbizottsága – a fő téma ma nem a béremelés lesz, hanem a január 31-ig figyelmeztető sztrájk. Pontosabban a „még elégséges szolgáltatások”.
A két nagy pedagógus-szakszervezet január 31-re kétórás figyelmeztető sztrájkot hirdetett, emellett egy petíciót is indítottak, amelyet csütörtök délutánig több mint 12 ezren írtak alá.
Néhány óra alatt több mint 4300-an írták alá a két nagy pedagógus-szakszervezet petícióját. A PSZ és a PDSZ szerint a szülők, a diákok és a más területen dolgozók így (is) támogathatják a január 31-i sztrájkra készülő pedagógusokat.
Már kiküldték az iskolákba azokat a leveleket, amelyekben arra kérik az ott dolgozókat, hogy csatlakozzanak a sztrájkhoz, és első lépésként alakítsák meg a helyi sztrájkbizottságot – mondta a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) alelnöke.
„Hogy a további tárgyalásokat befolyásoljuk, nem marad más, mint a végső kényszerítő eszköz, a munkabeszüntetés. A figyelmeztető sztrájk csak az első, szimbolikus lépés lesz. Nagyon fontos, hogy országszerte, minden intézményben, együtt, egy időben adjunk hangot elégedetlenségünknek” – írja levelében a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) Országos Választmánya.
Demonstrációt szervez a Magyar Szakszervezeti Szövetség január 31-ére, ezzel támogatnák az aznap kétórás figyelmeztető sztrájkot tartó pedagógusokat. Akik magasabb fizetésért, óraszámcsökkentésért és a kötelező oltásról szóló jogszabály visszavonásáért harcolnak.
Sztrájkba kezdtek a francia tanárok csütörtökön, mert szerintük a kormány oktatásban alkalmazott járványstratégiája nem következetes, és nem védi kellően a diákokat és a pedagógusokat a fertőzések ellen.
Kezdjenek el készülni a január 31-ig figyelmeztető sztrájkra – ezt kérték az iskolákban dolgozóktól szerda délután a tanári szakszervezetek, miután ismét sikertelenül tárgyaltak a kormánnyal a követeléseikről. De pontosan mit akarnak elérni?
„Egy lépéssel sem jutottunk előrébb, semmivel sem vagyunk több tudás birtokában, mint amikor idejöttünk” – mondta a kormány és a két tanári szakszervezet szerda délutáni tárgyalása után a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke.