Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Múlt héten megjelent a következő tanév rendjének tervezete, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) összefoglalta a rendelettervezet tartalmával kapcsolatos észrevételeit és javaslatait.
Érdemes tisztában lenni azzal, mit tehetünk akkor, ha kánikula idején a szabadban játszó gyerek rosszul lesz, szédül, netán hányingere van, vagy elájul. Erről ad tanácsokat a Semmelweis Egyetem.
Éjszaka beomlott a tornacsarnok tetőszerkezete a Kaposvári Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázimban, pedig épp zajlik az épület felújítása a nyári szünet alatt.
Kezdetét vette az idei fesztiválszezon: ezen a hétvégén zajlik a Fishing On Orfű, a Balaton Sound és a B my Lake is. Most összeszedtük nektek, hogy a nagyobb fesztiválokon milyen fellépőkre számíthattok idén, és nem csak a népszerűbbek közül szemezgettünk.
Ha nyár, akkor forróság, vízpart, kikapcsolódás és koktélok. A szülőknek viszont lehet nem ezek jutnak eszükbe először a legmelegebb hónapokkal kapcsolatban. Több mint két hónap szünetet kapnak a gyerekek, akiket nem mindig egyszerű szórakoztatni. Hoztunk néhány ötletet, amivel lefoglalhatjátok őket néhány órára.
A nyári szünet a legtöbb iskolás számára a felhőtlen szórakozás és a szüntelen játék időszaka. A rászoruló gyermekek élete viszont a nyári szünetben még nehezebb.
Az iskolai szünidő alatt minden alsó tagozatos diák, akinek van világoskék Kajla-útlevele, díjmentesen utazhat a MÁV-START, a Volánbusz, a GYSEV, a Bahart és a Mahart belföldi, helyközi járatain.
Ó, ió, ció, áció, káció, akáció, vakáció! Június 16-án lesz az utolsó tanítási nap, utána hivatalosan is kezdetét veszi a nyári szünet és legközelebb csak szeptemberben kell beülni az iskolapadba. Ennek apropóján összegyűjtöttük, hogy a világ különböző országaiban hány nap pihenés jár a tanulóknak.
Nem akarunk közhelyekbe fulladni, amikor tippeket adunk, miket lehet érdemes kipróbálni a nyáron, így nem azzal kezdjük, hogy mennyit fuss és hány koncert lesz, amit semmiképp nem lehet kihagyni (dehogynem, fellépnek később is). Inkább egy picit arra buzdítunk, a megszokottakból kilépve nyiss új emberek, szokások és kulturális események felé.
A legtöbb fővárosi és vidéki egyetem nyáron is a hallgatók rendelkezésére adja a kollégiumi férőhelyeket, ezekre azonban külön kell jelentkezni és a díjszabás is eltérő lehet.
Az infláció miatt jellemzően 10-20 százalékkal nőttek eddig a nyári táborok árai, de olyan is van, ahol közel a duplájába kerül majd a gyerekeket nyaraltatni.
Bevett szokás, hogy a tanév első napján az egész osztály elmeséli, hol töltötte a nyarat. De nem minden gyerek osztja meg szívesen, mit csinált (vagy éppen mit nem csinált) a szünetben.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) felmérést készített arról, mivel töltik a nyári heteket a pedagógusok. A válaszokból kiderül: többnyire nem pihenéssel.