Azt szeretné az EU, hogy minden negyedik európai egyetemista tanuljon külföldön
A hátrányos helyzetűek külföldi lehetőségeit is növelnék, ennek érdekében elfogadtak egy sor ajánlást.
A hátrányos helyzetűek külföldi lehetőségeit is növelnék, ennek érdekében elfogadtak egy sor ajánlást.
Nehezebbé válhat a munkavállalás a külföldről érkező frissdiplomásoknak az Egyesült Királyságban. A szűkülő lehetőségek miatt a brexit óta lényegesen csökkent a nemzetközi hallgatók száma az országban, az egyetemek vezetői aggódnak.
Csak a magyar szakképzéssel van problémájuk, mert más országok jelentkezői esetében elfogadják a szakképzési érettségi bizonyítványt is.
Az Egyesült Királyság helyett az elmúlt években Hollandiába áramlottak a külföldi egyetemen tanulni vágyó egyetemisták nemcsak Magyarországról, de számos más európai országból is. Az ország és a holland diákok azonban nehezen bírják a megugrott lakásárakat és a tantermeken belüli zsúfoltságot, így különböző intézkedések bevezetését szorgalmazzák a külföldi hallgatók számának csökkentése érdekében.
A külföldi hallgatók magas létszáma hatással van a lakáspiacra, az árakra, és a holland hallgatók hozzáférhetőségére is.
London polgármestere szerint új szabályrendszert kell kidolgozni az Európai Unióval annak érdekében, hogy megkönnyítsék a fiatal polgárok külföldi munkavállalását.
Milyen előnyei vannak, ha valaki idegen nyelven szerez diplomát? Milyen nyelvtudással ajánlott például egy angol nyelvű alapszakot megjelölni? Összegyűjtöttünk mindent, amit a hazai idegen nyelvű képzésekről tudni kell.
Megérkeztek a felvételi jelentkezések első eredményei. 2024-től több neves amerikai egyetemen is magyar diákok fognak tanulni.
Ha osztrák, szlovén, szlovák, vagy bármilyen egyéb külföldi középiskolában folytatnátok a középfokú tanulmányaitok, azt jeleznetek kell az OH felé. Mutatjuk, hol és hogyan tehetitek ezt meg.
A diákok külföldi továbbtanulását segítő Stipendium Peregrinum ösztöndíj A komponensére első körben november 6. és 27. között pályázhattok.
Az alternatív megoldással egy közvetítőhöz kerülnének az Erasmus+ forrásai.
Olyan kiemelkedően tehetséges fiatalok jelentkezését várják, akik valamilyen rangos külföldi intézménybe készülnek.
A legtöbb országban októberben elindult az egyetemi felvételi, ami általában teljesen máshogy zajlik, mint az itthoni, ezért más dokumentumokat is kell beszereznetek, leadnotok, vagy éppen megírnotok. Mutatjuk, hogy pontosan miket.
Bár az elmúlt évek tendenciájához képest lassabb a növekedés, továbbra is több ezer magyar diák választja, hogy a középiskola után külföldön folytatja a tanulmányait.
A nagykanizsai Ágoston Barbara felvételt nyert az angliai Imperial College London osztatlan kémia mesterszakára. A diáklány kémiából több hazai és nemzetközi versenyen is jól szerepelt. Az OTIO döntőjében személyesen találkozhatott Karikó Katalinnal is.
A külföldi egyetemen való továbbtanulás egyik legfontosabb feltétele a megfelelő szintű angol nyelvtudás, amit nyelvvizsga bizonyítvánnyal kell igazolnotok. Nem mindegy viszont, hogy milyennel.
A Novák Katalin által alapított több millió forintos Stipendium Peregrinum ösztöndíjért versengtek a világ legjobb egyetemeire felvett diákok hétvégén a Balaton partján.
A diákok elé példaként állított támogató instruktorok közt mások mellett kormánypárti újságíró és az ÁSZ elnöke is helyet kapott.
Ismét pályázható a Stipendium Peregrinum Ösztöndíjprogram (STIPI) B komponense, amely a legtehetségesebb fiatalok külföldi tanulmányainak költségét fedezi - közölte a Sándor-palota pénteken az MTI-vel.
Közülük heten a QS-rangsor szerinti 25 legjobb egyetem valamelyikétől.